המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים – מה גרם לטל ארליך לנסות את הסנדוויץ' הצמחוני?

טל ארליך,

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים' אני שומעת שירי הלל עליכם כבר שנה לערך. זכורות לי כמה וכמה כתבות ששיתפו כמה ההמבורגרים והסנדוויצ'ים שלכם הם מהטובים בתל אביב, התיאורים המפתים של הבשר הקרוע בבישול ארוך סירבו לצאת לי מהראש. בשעה טובה וסוף כל סוף מצאתי שותפים ונקבעה גיחה ספונטנית למחרת היום. 

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - הפנינה של אבן גבירול

למקום הגענו ביום שישי באחת בצהריים (הלכנו ברגל! קצת ספורט חברים) היינו בודדים במקום. למי שלא מכיר, המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים הוא מקום לא גדול, עם מקומות ישיבה ספורים, דווקא מתאים לנו לגמרי. קיבל אותנו עובד המקום שנראה שהיה מעדיף אולי לשבת על כוס בירה בים (זה קטע תל אביבי לתת שירות לא אדיב?) למזלנו אחרי שהשגנו בהצלחה את תשומת ליבו הוא העביר הילוך ונתן לנו המלצות ואפילו טעימה מהקציצות זוקיני שמככבות במנה הצמחונית.

אחרי התדיינות קצרה עם השופטים, הזמנו את ההמבורגר של יושע – המנה שכיכבה בכל הכתבות שקראתי (49 ₪, 59 ₪ עם צ'יפס ושתיה); סנדוויץ' המוסד – הכוכב השני בכתבות (39 ₪, 49 ₪ עם צי'פס ושתיה) ולמענכם ואך ורק למענכם, יצאתי מאזור הנוחות הכיפי שלי והחלטתי להקריב עצמי ולנסות גם את הסנדוויץ' הצמחוני – גינת ההפתעות (34 ₪, 44 ₪ עם צ'יפס ושתיה). בנוסף שידרגנו את המנות שלנו לארוחות כדי להינות מהתוספות במקום – פוטטוס וטבעות בצל.

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - מבט מבפנים

נו רבאק, איך האוכל?

ולמה שבאמת הגעתם לקרוא: ההמבורגר של יושע עשוי קציצת בקר בחמאה במשקל 200 ג', בלחמנייה רכה עם תבשיל פרסה בשמנת, רוטב יין, גבינת קממבר וחסה. ההמבורגר, בעיני מהמנות המוצלחות שטעמנו בביקור שלנו. הבשר עשוי מעולה ובאיכות מצוינת, כך כל טועמי השולחן הסכימו. התוספות שהגיעו מעליו, בפני עצמן אגב טעימות להפליא, לא התחברו למנה אחת חזקה. המנה מושלמת לאוהבי ההמבורגרים העדינים והמתקתקים – ציון 4/5 קציצות.

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - ההמבורגר של דן יושע

ה-סנדוויץ' שלקחנו בגרסתו הבשרית מוגש גם הוא בלחמניה רכה, (הסוג המועדף עלי) ובתוכה בשר אונטריב בבישול ארוך שנטבל ברוטב ברביקיו. מעליו סלט קולסלאו, צ'ימיצ'ורי שמוכן במקום ורוטב סרירצ'ה. בדיוק כמו בהמבורגר, הבשר הוכן כמו שצריך, אך הסנדוויץ' לא צלח בהעברת קיק רציני לבלוטות הטעם. הדבר הבולט במנה היה הפינקטיות והבשר האיכותי, ועל כן, אעניק לו ציון מכובד כסוגר פינה רציני – ציון 4/5 קציצות

המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים - הבשר המפורק

ועכשיו הגענו לחידוש. נתחיל בלציין שאני לא אדם של כריכים/סנדוויצ'ים, יו ניים איט וגם לא ממש של סלטים. זו איזו שריטה אישית שלי שפשוט מסרבת לשלם כסף על דבר שכנראה לא יעיף או ירגש אותי ושעדיף לי לאכול בנוחות של הבית והמטבח והספה הכיפית שלי. היוצא דופן היחידי שאני מוכנה לקחת הוא כריך שיכיל בשר, בבקשה מעושן, בבקשה שיבוא עם תוספת של צ'יפס משגע בצד. אבל בביקור הזה, היום בלבד, אזרתי אומץ, התנגדתי לתחושות ליבי ולקול הזה שצעק "לאאאאאא" והחלטתי לנסות את המנה שעליה לא קראתי בכתבות, ההתאמה לקהל התל אביבי-צמחוני של המוסד – סנדוויץ' גינת ההפתעות.

סנדוויץ' גינת ההפתעות מכיל קציצות זוקיני, מעליהן רוטב עגבניות, גבינת מנצ'נגו ועלים ירוקים, בתוך אותה לחמניה טעימה של המקום. הקציצות היו פצצה, ולאט ובנחישות הכריזה עצמה כמנה המפתיעה של הביקור. היא הייתה כיפית, קלילה, כל הטעמים התחברו מצוין ועפתי על העובדה המדהימה שהם לא הלכו עם העדר בגרסאות הצמחוניות שמוגשות בהמבורגריות – הלוא הוא השימוש הנפוץ מאוד בפטריות. תענוג. ציון 5/5 קציצות צמחוניות.

הצמחוני של המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים

ועתה לתוספות, אשתדל לא לחפור. אני אישה של תפוחי אדמה, חיה על תפוחי אדמה בכל דרכי עשייתם וצורתם. מקומות בליבי יקומו וייפלו על.. תפוחי אדמה. כאן, התפוחי אדמה היו רכים מבפנים, קריספיים מבחוץ אבל אבוי – כל כך תפלים… הם היו מהסוגים המיניאטוריים, עדיין עם הקליפה, שאני לא בטוחה כיצד תובלו. אני גם לא בטוחה כיצד החליטו לקרוא למנה פוטטוס.. המנה כה רחוקה מהמנה שמוכרת לכולנו כפוטטוס. באופן כללי הייתי מוותרת על המנה. טבעות הבצל היו אחלה, טעימות, קראנצ'יות, ונגמרו מבלי שהספקנו ללכת להביא עוד מיונז. אם ישנה התלבטות, לכו על הטבעות בצל. עוד תחושה קלה, הרגשתי שהתוספות הגיעו בכמות קטנה מדי. אולי כישראלית התרגלתי למנות גדולות ונהייתי מפונקת, ואולי זו צורת ההגשה שגורמת לתוספות להיראות כאחוז קטן מהמנה.

השורה התחתונה

אז הסיכום הוא כזה. המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים מייצר המבורגרים וסנדוויצ'ים טובים מאוד, זאת כבר ידענו. בעיני, החבילה השלמה לא נופלת מההמבורגר עצמו ולכן; ההמבורגר מוצלח, התוספות פחות, המחיר תחרותי ומשתלם. ועובדה (לא?) חשובה: הם עובדים עם פפסי וסבן אפ (שזה הבמבה שוש, קולה קריסטל, לואי ביטון של השתייה). בקיצור, במידה ותמצאו עצמכם מדדים ברחוב אבן גבירול, דלגו לכם בביטחון למוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים ואין לי ספק שתיהנו. רק תבטיחו שתקחו טבעות בצל ולא תפוחי אדמה.

שם: המוסד לסנדוויצ'ים מיוחדים. כתובת: אבן גבירול 36 ת"א, כשרות: לא כשר, שעות פעילות: א'- ד' 11:00- 02:00, ה'- ו' 11:45- 04.00, ש' 11:00- 03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי