וולפנייטס אבן גבירול – דור בית הלחמי בחנה לעומק את הספיישלים החדשים

דור בית הלחמי,

יום חמישי, עשרה לאחד עשרה בלילה ואנחנו בנוהל רעבים. הלכנו לרחוב שבו יש הכל מהכל (בכל זאת 170 מסעדות ברחוב אחד) ונחתנו במסעדת וולפנייטס סניף אבן גבירול, שהיה ריק אבל איכשהו הזמין אותנו לנסות. האם יצאנו רעבים או טרפנו כמו זאבים? כדאי לכם לקרוא.

לפני שניגשנו למלאכת ההזמנה, תפסנו מקום וניגשנו לקופה לדרוש את שקיבתנו רוצה. יש שם שלט נחמד שצועק בגירים את ההמבורגרים החדשים מה שמשך אותנו. ההמבורגר הודו לצערנו אזל אבל המבורגר "american cheese" עם גבינת צ'דר כתומה (52 ₪) היה וכל מה שאמריקאי ישר צועק לי שחיתות ויאמי יאמי. החבר ל"צערו" הסתפק בהמבורגר ספיישל של "wild mushrooms" עם פטריות יער ואיולי כמהין (54 ₪). את אלו לקחנו בתוספת מנת ההום פרייז החדשה (עם בטטה!!) וסלט גורגונזולה (44 ₪) שנחשו מה – גם היא חדשה. רף הציפיות עלה למעלה והתכוננו לארוחה.התפריט של וולפנייטס אבן גבירול

הספיישלים החדשים של וולפנייטס – זאבים או חתולים?

אחרי המתנה של מה שנראה כנצח לשני מורעבים, קראו בשמנו כמו בארומה ולחבר (גאון ביומיום) לקח כמה דקות להבין שהקופה וההוצאה הן לא באותו מקום מה שגרם לזה שיקראו לו לפחות 4 פעמים, כן זה קורה לכולנו. האמריקן ציז' הגיע עם שתי פרוסות הצ'דר הכתומה שהובטחה לנו עוד בשלב התפריט. ההמבורגר הגיע במידת מדיום וול שהייתה מדויקת להפליא (קרדיט לוולפנייטס). ובכל זאת, המנה שהובטחה לי כאמריקאית לא הראתה לא שחיתות ולא טראמפ. התאכזבתי קצת מהמנה שהתבררה כיבשה – לא משהו שהייתי מכניסה לתפריט באופן מיוחד ועוד במחיר של הספיישלים. יצא שהצטערתי שלא לקחתי כמשאלת לבי את הוולפנייטס ספיישל שהיה רשום בפירוש כמה הוא מושחת ושנשמע לא פחות ממושלם.
Wolfnights Special, צילום: נפתלי גלעד

בגזרת החבר כבר נרשמה הצלחה מסחררת, כל כך מוצלחת הייתה הבחירה שלו שההמבורגר הזה הוזמן פעמיים. שוב פעם מידת עשייה מדיום וול מדויקת, איולי כמהין מדהים שמורגש לאורך כל המנה, מה שגרם לי חשק לטרוף לו את ההמבורגר. מזלי היה שבזמן שהסתכלתי עליו יכולתי להתנחם בהום פרייז שהיו מאוד טעימים. פיקנטיים, קראנצ'יים ועם בטטה כבר אמרתי – היה ממש ממש מוצלח. מה שעוד יותר שימח אותי שהחבר אכל את סלט הגורגונזולה במקום הצ'יפס – כי תכלס מגיעה לו רק שחיתות אחת. התובנות שלו על הסלט היו שהוא מעניין, חתיכות האגס השתלבו באופן טבעי עם הגורגונזולה ועם הפריכות שהקשיו הוסיף – חובבי סלטים זו המנה בשבילכם!

הומ פרייז החדשים של וולפנייטס

לסיכום החוויה

סה"כ יצאנו ממסעדת וולפנייטס עם ארוחה לא רעה בכלל אבל חצי מרה מתוקה. ההמבורגר ספיישל פטריות היה מדהים, האמריקן צ'יז מאכזב ועל זה נאמר על טעויות משלמים. ההום פרייז בהחלט היו חידוש מוצלח ואפילו הפתיעו לטובה. כיף לשבת בשעת ערב מאוחרת בפינת אבן גבירול ולראות את העיר חייה תוך כדי ארוחה נעימה עם החבר.

*** המסעדה נסגרה ***