דנה מבקרת במקדש הבשרים הקדוש של כפר סבא

דנה רוזנפרב,

אין דבר שאני אוהבת כמו אוכל טוב – קינוח שוקולדי, סושי מפונפן או בשר עסיסי, רק תנו לי ותראו את החיוך נמרח לי על הפנים. אם האוכל ממש טוב, אז אפילו ריקוד קטן בכסא יתלווה לעסק.

כשהגעתי עם אחי הקטן למסעדת המקדש הציפיות היו גבוהות, והרעב גבר עוד יותר מהריח ומלהביט בתפריט.

Let the party begin!

התחלנו מקרפצ'יו שייטל שהגיע עם בוטנים שנתנו קיק רציני, לצד טוסטונים – הקרפצ׳יו היה דקיק כמו נייר, ועדיין עם טעמים חזקים ובשריים. תענוג!

מסעדת המקדש, קרפצ׳יו

לראשונה נוספת לקחנו את מנת לשון הבקר המעושנת – נתח טריקי שבקלות רבה יכול להיות אסון, אבל פה היה נימוח ועסיסי, עם רוטב ציר נהדר, וטעמי עישון כיפיים.

וסוף סוף הסיבה שלשמה התכנסו – הבשר!

פלטת בשרים עם נתחים מרשימים אחד אחד – פילה, אנטריקוט, אסאדו, קצבים, סינטה, בלי משחקים ובלי דרכים לחסוך על הלקוח. לצד הבשרים היפהפיים קיבלו אבן רותחת (600 מעלות צלזיוס!) לצליית הנתחים, כמה רטבים כיפיים, תפודים ובטטות.

מסעדת המקדש, נתחים לפני צלייה

הבשרים היו מדהימים, והמשחק עם האבן שמאפשרת צלייה מדויקת ללקוח, קצת כמו קונספט ה״יקיניקו״ היפני, הוא רעיון אדיר!

מסעדת המקדש, בשר על האש

קינחנו בקרם ברולה – ואולי זה הזמן להגיד שמסעדת המקדש היא מסעדה כשרה! ואפילו אחת כמוני, שממש לא אוכלת כשר, לא הרגישה בחסרון הקינוח הלא חלבי. קרם הברולה נעשה עם חלב קוקוס, והיה קרמי ועשיר, בדיוק כמו קרם ברולה חלבי, רק עם ניחוח של קוקוס.

אז תכלס, שווה?

כן, כן כן! בין אם אתם אוכלי כשר, ובין אם לא (כמוני) הבשר מצוין, החוויה מהנה ומיוחדת, ואפילו המחירים טובים! נכון, מדובר במסעדה בכפר סבא, אבל גם לתל אביבים שווה לפעמים לצאת מגבולות הנוחות.

שם: המקדש כתובת: עתיר ידע 4 (מתחם אושילנד), כפר סבא כשרות: כשר. שעות פעילות: ראשון עד רביעי 12:00-22:30, חמישי 12:00-23:00, שישי   12:00-16:00