ג'יימס בראון לוגן קפץ לבראנצ' מפתיע במיוחד

ג'יימס בראון לוגן - כתב אורח,

התוודעתי להמבורגר של יומנגס קצת אחרי הפתיחה שלהם ומיד התאהבתי במקום – כבר מהפעם הראשונה החלטתי שזה אולי ההמבורגר הכי טוב שיצא לי לאכול. קצת התבאסנו מהמיקום, אבל מצאנו שזה נחמד לעשות Road Trip מדי פעם כדי לאכול שם.

יומנגס – אהבה ממבט ראשון

הפעם הייתה הפעם הרביעית שאכלנו שם אחרי שמלאנו להם את הראש בסיפורים – החלטנו לצאת לבראנצ' בשבת. משהגענו והתיישבנו, ובמסורת המקום התיישב לידנו אחד המלצרים והסביר על סוגי ההמבורגרים. יונתן גל ואני כבר מכירים את התפריט ולהפתעתנו, הופיע המבורגר חדש על הלוח, ההמבורגר הפיני! ההמבוגרג הפיני כולל בשר בקר, אגוזי קשיו, חזה מולארד ומייפל טהור שמגיע במזרק ומוזרק לתוך ההמבורגר! יונתן מחליט לקחת אותו בלי לחשוב פעמיים. עם שום אפוי וגבינה (שאת שמה שכחנו) לצד מילקשייק וניל וקרמל קראנצ'. אני מאוהב בהמבורגר הצרפתי שלהם (בשר בקר עם כבד אווז קצוץ, שמן כמהין וריבת בצל מעולה מעל) וכמובן שלקחתי אותו. בהיותי הרפתקן גיוונתי בתוספות ולקחתי (להמלצת המלצר) גבינת ברוסן תאנים, וחזה אווז צלוי (המון אווז בהמבורגר אחד).

גל ושי לקחו את המקסיקני, עם פלפלי חלופיניו ורוטב ציפוטלה. תום החליטה להתחיל בהמבורגר רגיל and work her way up לדבריה. פתחנו ב"רול דה גוס": חזה אווז מגולגל במילוי צ'דר ועטוף בבצק בירה – מנה אלוהית, ופטריות ממולאות. כנראה מלמעלה הוחלט שזה הולך להיות יום גורלי: איך שסיימנו להזמין, חבר טוב נכנס בדלת המקום לנסות אותו בפעם הראשונה! (אחרי חפירות מצידי במשך שנה לאכול שם בתור חובב המבורגרים מושבע), היה זה צירוף מקרים משווע. הרול מגיע בתוספת סלסה בצד – הבצק פריך ועסיסי, הצ'דר נמסה בפה וחזה האווז פשוט השלים את המנה בצורה מושלמת. מנה מצויינת – ליקקנו את האצבעות. הפטריות כמו תמיד, לא איכזבו ונעלמו מהצלחת די במהירות. בשלב זה אנחנו כבר הבנו שאנחנו רעבים יותר ממה שחשבנו…

ג'יימס בראון לוגן על יומנגס

ואז ההמבורגרים הגיעו

הצרפתי עשוי בצורה מושלמת (ביקשתי MW ועשו אותו בדיוק ברמה המבוקשת) יש איזון מצויין בין ברוסן התאנים המתקתקה לבין חזה אווז מלוח ועסיסי. ירקות מן הסתם לא נכנסו בכלל למשוואה (אמא תהיה גאה).

הפיני (שהוזמן M) היה קצת Undercooked אז הוא חזר לעוד סיבוב זריז על האש. בינתיים יונתן הזריק את המייפל לתוך ההמבורגר וכל אחד בתורו נתן ביס. אין מילים לתאר את הצמרמורת שעברה לי בגב אחרי הביס הראשון – המבורגר פצצה! חד וחלק – עדיין לא בטוח אם יותר טוב מהצרפתי… אבל כל ביס הוא פשוט עילוי. המייפל והשום השלימו אחד את השני נהדר יחד עם ההמבורגר וחזה המולארד.

המקסיקני נהדר (לא מספיק חריף לטעמי) ומאד עסיסי. בתוכו קצוצים פילפלי חלפיניו ומעל יש רוטב צ'יפוטלה מעושן. לשאר החבר'ה החריפות היא במינון די והותר :).  מיותר לציין (לכן אני מציין) שהמנות נגמרו במהירות ועם חיוך גדול על השפתיים.

תום ואני קינחנו במילקשייק קרם עוגיות שחתם את הארוחה עם טעם של עוד (כמו תמיד). הדבר היחידי שתמיד הפריע לי במקום, אלו הלחמניות, רכות מדי וקצת חסרות צורה בניגוד למקומות אחרים ששם משקיעים המון גם בלחמנייה.

לסיכום

ההמבורגרים מעולים ופשוט עושים חגיגה בפה עם כל ביס. שירות אדיב ומהיר כמו תמיד רק חבל שצריך לנסוע כל הדרך מתל אביב כדי להנות מהחוויה. יומנגס – תמשיכו בעבודת הקודש.

*** המסעדה עברה לצומת רופין ***