ארתור לא מבין איך קרה שהוא קיבל המבורגר כזה בדיינר שהרעיש את ירושלים?

ארתור רוטנברג,

יום הולדת זה תמיד אירוע קולינארי, המסעדות נבחרות בקפידה לפי תפריט מעניין (עבורי זה חייב להיות המבורגר מושחת ועסיסי) ותמיד לפי המלצות מאנשים שמבינים עניין. לפי הפרמטרים ולכבוד החגיגה נבחר דיינר R&R בירושלים. מסעדה חדשה יחסית, פועלת פחות משנה, בסצנת האוכל הלא כשר בירושלים, והשמועות מדברות על המבורגר מושחת ושווה במיוחד.

דיינר R&R - המבורגר שכולו תענוג, מקור:יח"צ

הגענו לדיינר בשעות ערב מוקדמות, כמעט ולא היו עדיין לקוחות. זכינו לבחור לבד את המקום שאנחנו רוצים וכמובן בחרנו בספות המזמינות. איך שקבלנו את התפריט, המלצרית סקרה את כל המנות החסרות באותו יום. אין קרפצ'יו ואין את אחד משני הספיישל בורגרים של R&R  (המבורגר ממולא בצ'דר), שתי המנות שהכי רצינו. בין היתר עוד כ-5-6 מנות היו חסרות ביניהן גם הקינוח שהכי רצינו. עוד לא אכלנו וכבר התבאסנו. לאחר התלבטויות רבות מאוד הצלחנו להגיע לכדי החלטה – לראשונה לקחנו מנת כדורי מאק אנד צ'יז ולעיקריות את הדרים בורגר ופאנקי שניצל. הדרים בורגר עתיד לבוא עם גבינה כחולה ממש חזקה, שכאשר ביקשנו להחליף אותה בגבינה אחרת נאמר לנו שניתן לעשות זאת רק בתוספת תשלום ושהם לא גמישים לגבי זה. זכותם.

המנות של דיינר R&R – שווה נסיעה לבירה?

הכדורים הגיעו לאחר מס' דקות ארוכות מאוד, אבל הם היו יפיפיים וענקיים, מה שגרם לנו לשכוח את ההמתנה ולהתמקד באוכל. הכדורים מוגשים כשמתחתם רוטב עגבניות אדום בוהק שפשוט דורש שיטבלו הו את המק אנד צ'יז בתוכו. אז עשינו. רוטב מתוק מאוד, מלא בסוכר, ככל הנראה רסק תעשייתי מחומם עם קצת אקסטרה תבלינים. אבל למי אכפת כשזה טעים?!?! המנה נגמרה כאילו שלא הייתה והשאירה חור עצום בתיאבון שרק המבורגר או שניצל מלא גבינה יכולים למלא. למנות העיקריות לקח עוד קצת זמן להגיע, אבל אני חייב לציין שעמדנו בזה בגבורה! ואז הן הגיעו. ההמבורגר נראה מדהים וצבעוני. השניצל, לעומת זאת, נראה מאוד חדגוני ואפילו מדכא במקצת, לצידו הגיע הר עצום של פירה שנראה שלא יזיק לו עוד סיבוב של מעיכה.

כדורי מק אנד צ'יז של דיינר R&R

התחלנו עם הדרים-בורגר של R&R דיינר. לאחר שהורדנו ממנו את הגבינה שלא אהבנו, התברר לנו שמדובר לא סתם בחלום, אלה בחלום בלהות. קציצה יבשה, מתובלת בצורה לא ברורה ובכללי טעם מאוד לא מוגדר ולא אופייני להמבורגר. אי אפשר היה להאשים בזה את חוסר הגבינה ,כי היא בעצמה הייתה די יבשה, מה שהיה גורם למנה להיות עוד יותר בעייתית מבחינת מרקם ונוזליות. לפחות הירקות היו טריים. הצ'יפס לעומת זאת היה מעניין ומוצלח הרבה יותר. הוא היה קריספי במידה מדויקת וטוגן יחד עם גרגירי פולנטה ,מה שנתן לו מרקם מאוד מעניין. על הטעם זה לא השפיעה, שזה אומר טעם מוכר של צ'יפס במרקם חדש ומעניין.

דיינר R&R - דרים בורגר

השניצל, לעומת ההמבורגר, היה יותר מוצלח וגם הפירה היה טעים מאוד. התיאור של השניצל בתפריט זה "שכבות של חזה עוף ואמנטל" אבל בעצם מדובר בחתיכת חזה עוף עם גוש גבינה באמצע. למרות שזה טעים לאללה עם תוספת של חרדל, התיאור פה קצת מטע וציפיתי לסוג של לזניית שניצל עם גבינה בתוך פירורי לחם, ובכל זאת מדובר במנה טעימה ו-ע-צ-ו-מ-ה, חצי ממנה נארז הביתה ונאכל למחרת בתיאבון רב (וגם יום אחרי היא עדיין טעימה).

דיינר R&R - השניצל

לסיכום החוויה

לדיינר R&R יש תפריט עם מנות מעניינות מאוד ומגוונות, הבעיה שזה רק על הנייר והמטבח לא תומך בזה עד הסוף. ממליץ להתקשר מראש כדי לוודא שיש את המנות שאתם רוצים לפני שתגיעו והכי חשוב, תחשבו פעמיים לפני שאתם מזמינים את הדרים בורגר.

*** המסעדה נסגרה ***