דיווח בלעדי על הספיישל אירווזיון של אגאדיר

דור בית הלחמי,

לקחתי אתמול את הידיד המתמיד והלכנו לאגאדיר לנסות את הספיישלים החדשים שלהם שמרימים לאירוויזיון, שאמנם מאז כבר נגמר אבל הם ממשיכים להרים. קבענו ללכת לסניף המיתולוגי בנחלת בנימין ולנסות האם הספיישלים מורידים או מורידים?

ספיישל אירווזיון באגאדיר, חלת בצל

אבאניבי – האם אנחנו מאוהבים באגאדיר?

הגענו לסניף ולפנינו מוגש תפריט ספיישלים נאה, שלושה המבורגרים חדשים ומנה ראשונה כולם עם שירים ישראלים זוכי אירוויזיון. מיד ראינו את 'דיווה' – כדורי מק אנד צ'יז ובשם השחיתות לקחנו גם את החלת בצל המפורסמת של המקום. בנוסף הזמנו שתי עיקריות – 'הללויה' מקסי ו'אבאניבי' בלאק אנגוס. כשהראשונה הגיעה של הכדורי מק אנד צ'יז אציין שזו מנה של כמה כדורים, הידיד התלונן שהיא קטנה לחלוקה אבל אני לא אוהבת להתפוצץ בראשונות ואתאים לי שאפשר היה לחלוק וכל אחד קיבל שלושה כדורים. הכדורים מלאי גבינה, העלים שבפנים (לא סגורה מהם) הוסיפו לטעם ובמיוחד הוסיף הרוטב איולי פלפלים שהובא כשאמרנו שזה קצת יבש לאכול לבד. האיולי היה חריף וחריף עם גבינה זה תמיד טעים וטוב. המלצה לרשת – תמיד תוציאו עם הרוטב פלפלים מעלה את המנה בכמה רמות ומשלים אותה.

ספיישל אירווזיון באגאדיר, כדורי מק אנד ציז

נעבור לחלק התחרותי של הערב – ההמבורגרים. הספיישל הראשוi שהוא הוגש לנו הוא ה'אבאניבי' בלאק אנגוס עם צ'יפס. האם אי פעם מישהו אמר בלאק אנגוס ולא העלה ריר? יאמי, נתח בשר שיוצא לי לאכול בעיקר בחו"ל ותמיד טעים ופה זה לא שונה. ההמבורגר הגיע במידת עשייה מדיום כמו שביקשנו, מלא נוזלים ועסיסי. הטעם היה מעושן, בשרי וכיפי ביותר. מעל ההמבורגר ומה שהופך אותו לספיישל נמצאים בצל ועגבנייה צלויים מה שנותן לכל ההמבורגר הרגשה של מנגל. ממש נהנו מהחוויה ואני קצת מתחרטת שוויתרתי על החצי השני שלו לטובת הידיד. אבל אין ספק אם כבר ספיישל הוא אמנם לא ראוותני אבל הוא בהחלט חגיגת טעמים וזה ספיישל מבחינתי. מילה על הצ'יפס בצד – צ'יפס קריספי, פריך, קצת מלוח מדי אבל נשנוש חביב שבהחלט נושנש עד תומו.

ספיישל אירווזיון באגאדיר, המבורגר אבאניבי

ההמבורגר השני הוא 'הללויה' ועל הנייר באמת שרתי הללו-יה! המבורגר בקר עם סנט מור ברוטב מתוק חריף בלחמניה מקמח מלא ובצד ברוקולי ושעועית מוקפצים. אני מתמוגגת כל פעם משילוב של גבינת סנט מור עם כל רוטב חריף וממש ציפיתי להמבורגר. כשהוא הגיע זה היה נראה מבטיח אך הטעם לצערי פחות. מי שאוהב את קציצת המקסי הרגילה כנראה יאהב גם ההמבורגר הזה, אבל אני שרגישה לכל מה שדומה לטלה/קבב = תיבול מורגש מאוד, הוא לא כזה בשבילי. השילוב של התיבול בקציצה עם הגבינה ככל הנראה לא תרם ובהתחלה חשבנו שזה טלה ולאחר מכן שהבנו שזה שילוב הטעמים קצת הצטערנו. בשר בשבילי צריך רק מלח פלפל, אבל כמו שאמרתי לא כולם כמוני ואוהבי ההמבורגרים של אגאדיר (מקסי) כנראה ייהנו. מילה על הירקות בצד – קצת מלח גס ופלפל היו מוסיפים הרבה.

ספיישל אירווזיון באגאדיר, המבורגר הללויה

מילה על הספיישל השלישי – בגלל שאני פחות מחבבת טלה והידיד פחות מתחבר לחציל החלטנו לא לנסות את השלישי. אגיד ש'טוי' עשוי מקציצת דיאנא עשוי מקציצה משולבת של טלה ובקר, קרם פלפלים פיקנטי, חציל ריך עם בולגרית וצ'יפס. וואלה נשמע מעניין ונשמח לשמוע מה דעתכם על זה.

דוז פואה הולך ל…

לסיכום, אין כל ספק שמבין הספיישלים שניסינו הדוז פואה הולך ל'הללויה' בפעם השנייה. מצד שני, האחרים יטענו שהמשחק מכור איך בשר טחון יכול להתחרות בבלק אנגוס ואכן זו שאלה למומחים. הכדורי מק אנד צ'יז ממש כיפים ולדעתי יותר שווים מהחלת בצל האמנם מפורסמת של הרשת. כרגע הספיישלים ממשיכים ואם בא לכם לאכול ברשת המבורגר שהוא קצת יותר סמכו עלינו ולכו וגם אתם תתחילו לשיר הללויה.

שם: אגאדיר נחלת בנימין. כתובת: נחלת בנימין 2, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 12:00-02:00 ה' 12:00-05:00, ו' 12:00-06:00 ש' 12:00-03:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי