מתיחת הפנים המרגשת ששדירגה את הדיינר הפינתי

דור בית הלחמי,

טל קורנס ואנוכי תמיד רוצים ללכת לאמריקה בורגרס, אך רצו המקרים וכל פעם שהיה ספיישל או תכננו איכשהו מצאנו את עצמנו במקומות אחרים. חמישי בערב זה סוף סוף קרה והגענו לאמריקה המשופצת והמורחבת. אמריקה גדלה וממש רצינו לדעת מה זה אומר לגבי התפריט האייקוני והאמריקאי שלה. אז בלי הרבה הרחבות נתמקד בעיקר ולא נמשוך אתכם.

עדיין אמריקה בורגרס, קצת יותר אמריקה

כשהגענו ישר שמנו לב שפתאום צמחה לה עמדת מארחת רשמית מה שיותר נוח להמתנה, אבל בגלל שהגענו באזור 19:00 לא המתנו. בכניסה הראשונית המסעדה נראית אותו הדבר אך כשמסתכלים על הבר רואים את הבמה המוגבהת והחדשה שמגדילה את המקום לשמחת כל ה-late nighters שבדר"כ נאלצים להמתין, יותר מקומות = יותר אנשים. מבט-על חטוף הראה את המנות האהובות כמו חלת הבצל, חמוצים מטוגנים ומנת פתיחה חדשה – כנפיים. למנות הפתיחה לקחנו את החמוצים המטוגנים (16 ₪) שטל לא יכול בלעדיהם, הכנפיים הפיקנטיות (24 ₪) וקריספי צ'יז (24 ₪), שהובטח לנו שהרוטב השתנה, כי פעם קודמת הוא היה לנו תפל. בנוסף לקחנו שתי ארוחות המבורגר – צ'יזבורגר וחריף (64 ₪ למנה).

כנפיים וחמוצים מטוגנים של אמריקה בורגרס

נתחיל עם מנות הפתיחה המוכרות – הקריספי צ'יז הוא גבינת מוצרלה מטוגנת לשלמות שנמתחת עם רוטב עגבניות איטלקי. פעם קודמת שניסיתי את הרוטב לפני כמה חודשים הוא היה לי קצת תפל אבל עכשיו הוא היה דומה לרוטב עגבניות איטלקי מתובל היטב מה שהשתלב בדיוק עם הגבינה. המנה הזו מדהימה לאוהבי הגבינה, טיפ לשדרוג ממני – פשוט טבלתי את המנה ברוטב מיונז שום של החמוצים המטוגנים ונהניתי מכל דקה. החמוצים המטוגנים הם לחובבי המלפפון החמוץ, הריוניות או חובבי הז'אנר אמריקה מטוגנת, זו מנה שאו אוהבים אותה או לא מתחברים עליה וזה בדיוק מה הריב התמידי שלי ושל טל – oh well. ולמנה החדשה – הכנפיים, מנת הברים האמריקאית הכי מוכרת ובאמת מוסיפה למטבח של אמריקה בורגרס. היא פיקנטית, מלכלכת והמשוגעים לדבר לא יוכלו להפסיק לאכול. העוף לא יבש ומלא רוטב, בול מה שצריך עם בירה או קוקטייל אבל תיזהרו בדייט, כמות המפיות שהלכו על המנה הזו הייתה חריגה.

קריספי צ'יז של אמריקה בורגרס

שואו אמריקאי בגזרת ההמבורגרים

הצ'יזבורגר עם בייקון שהזמנתי הגיע עטוף יפה יפה באריזה המוכרת של אמריקה בורגרס. כשפותחים את ההמבורגר רואים שעסיסיות היא מילה המפתח פה. ההמבורגר שלהם הוא מהבשרים היותר איכותיים שטעמתי, אם אני לא טועה ממסעדת מו ומו ברחובות. הבייקון פוזר בנדיבות וכך גם הגבינה שנמתחה בין החתיכות, מה שכן היה לי חסר עוד מהבצל המוחמץ והמוכר של אמריקה שמשלים בשבילי את הטעמים ומשדרג את הצ'יזבורגר בכמה ובכמה רמות, ועדיין ההמבורגר היה עסיסי מאוד וטעים, הלחמנייה שרדה יפה ובהחלט הרגשתי את הנדיבות במנה. כל אלו מסתכמים ליצירתה של מנה שהיא אמריקה בתפארתה.

אמריקה בורגרס - צ'יזבורגר עם בייקון

טל הזמין את ההמבורגר החריף, שמגיע עם סלופי ג'ו חריף, צ'יפוטלה, טבעות בצל ושאר הירקות. ההמבורגר הגיע עמוס וקצת מאכזב. הסלופי ג'ו שהוגש מעליו היה קר, מה שהיה מוזר ואפילו שאלנו מלצרית אם אמור להגיע ככה – מה שנענה בלא, מבאס להם ולנו. טבעות הבצל בקושי הורגשו ולכן כדאי לשקול לשים יותר מהן או לשים גם את הבצל המוחמץ האהוב והמוכר שאף פעם לא מאכזב. בכללי המנה הייתה עסיסית, בשרית עם כמה פספוסים שלא היו אמורים לקרות ומקווה שמדובר בפשלה מקומית ויחידה. לקינוח קיבלנו גלידה אמריקאית על חשבון הבית שהייתה פשוט וואו! גלידת וניל עם אגוזים (אם אני לא טועה לוז, אל תתפסו אותי במילה) טחונים בתוכה ומורגשים מאד בטעם העשיר של הגלידה. מעל כל האושר הזה הוסיפו קרמל מלוח שפשוט לא יכולנו להפסיק לאכול ממנו. קינוח פשוט ומדהים וממש לא מומלץ לוותר עליו.

 צ'יזבורגר עם בייקון של אמריקה בורגרס

השורה התחתונה

אמריקה בורגרס נשארה אמריקה בורגרס, קצת יותר גדולה, קצת יותר משוכללת אבל אותה מסעדה שכולנו מכירים ורובנו אוהבים. הרמה לא ירדה ולפעמים הם עושים ספיישלים שנשמעים ממש טוב (טרם יצא לי לנסות), עם המבורגרים נכונים, חלת הבצל הכי טובה בעיר ובצל מוחמץ ממש ממש טעים. ככה יוצא שהם שומרים על הטייטל של המבורגרייה מועדפת עליי ואפילו בטופ טן בדירוג הכללי שלי, למרות הפאשלות.

שם: אמריקה בורגרס. כתובת: אלנבי 112, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ש'-ג' 12:00-01:00, ד' 12:00-02:00, ה'-ו' 12:00-03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי