איש ההמבורגרים יצא לשתות בפלורנטין וגילה המבורגר-בר מפתיע

ארקדי פורטנוי,

קטע, חמישי בערב קבענו עם חברי ילדות בלניס. הפאב הוותיק בפלורנטין. בכניסה, בזמן שחיפשתי לאן לדחוף את הקורקינט, הבעלים זיהה אותי ורמז שיש לו המבורגר מצוין. חייכתי באלגנטיות כי באתי לערב אלכוהוליזם וכלל לא חשבתי לבדוק איך ההמבורגר במקום.

המבורגר שחיתות - לניס

באותו רגע מישהו מהשולחן לידו השיב שבאמת יש כאן המבורגר מצוין, וכשהבעלים אמר להם שהקמתי את הקהילה, הוא התלהב שהבן שלו אחד ההמבורגריסטים ההדוקים שלנו כבר שנים (סורי ששכחתי את השם – שתינו איזה 10 סיבובים). כעת כבר לא הייתה לי ברירה והזמנו (גם) המבורגר.

מתחילים את הערב בחיוך

דרינק ראשון: קוקטייל ירוק על בסיס ג'ין שהיה חמוד, אביבי ועדין מידי, אז דילגנו לצ'ייסרים של פרנה ברנקה. בהמשך הערב הזמנתי עוד משקה כזה כי הוא היה באמת חמוד, וכי צריך לשתות משהו לצד האלכוהול כדי להכניס קצת נוזלים.
קוקטיל בלינס
נשנשו מנת טבעות קלמרי קלאסית עם לימון ואיולי חביב. אומנם לא הייתה כאן בשורה חדשה אך מקום שלא הופך את הקלמרי לגומי לגמרי זוכה ממני לכמה נקודות. מנת הכנפיים בסגנון באפלו הייתה חמודה, חריפה ומהנה כזו שבאה מצוין ליד בירה קפואה.

קלאמרי של לניס
התפעלות נרשמה בגזרת התפוחי אדמה – לא עוד תוספת צד גנרית כמקובל ב-99% מהמקרים, אלא קלחי תפוחי אדמה מטוגנים מושלמים שבא לכם לאכול בכל מקום שמגיש המבורגרים! קריספי מבחוץ ונימוח מבפנים, עם ממרח פפריקה מעושנת חביב שעובד עם תפוחי אדמה קצת כמו פוטטאס בראווס.

בגזרת ההמבורגר, המבט של יאיר בערך סיכם הכל. הוא דחף ביס ענק לפה, לעס כמה רגעים, לגם מהבירה ועדכן: ״בוא'נה, מפתיע לקבל המבורגר כזה בבר״. מכלול המרכיבים שם עבד נחמד ביחד אך מה שעניין אותי זה הקציצה. לא מדובר כאן באיזה יציאה מטורפת שעדיין לא פגשתם, אבל יש כאן קציצה שמכינים בעצמם, והיא לא מחכה יותר מידי או עוברת הקפאה וזה נקודה ענקית לזכותם. חזה האווז היה חביב, הרוטב גבינה שנשבר להם היה קצת פחות אבל ההמבורגר עשה את העבודה, מילא אותנו בחיוך של אושר להתעסק במה שלשמו התכנסנו.

המבורגר בר מומלץ - לניס

אז שתינו, שתינו ושתינו עד שהמלצרית הנהדרת, עדן, הודיעה שהיא סיימה את המשמרת. המקום היה כמעט ריק לחלוטין, ורק בחור מוזר ישן על הבר עם אוזניות. זה בהחלט היה ה״קיו״ שלנו להתקפל הביתה.
היה אחלה ערב, אירוח טוב ואוכל חביב.

לניס – השורה התחתונה

אל תשתו הרבה. ואם אתם שותים הרבה, אל תהיו מביכים. כי יש מצב שיש תמונה שלנו על הדלת עם אזהרה חמורה. מה שכן, אם בא לכם מקום כיף עם גישה טובה, צוות מצויין, תפריט קוקטיילים רחב ואוכל טוב אתם בהחלט יכולים לשקול להגיע ללניס.
על החתום,
ארקדי פורטנוי.
ותגידו מזל טוב לקוסטה ביליץ' הוא ילד יום הולדת היום

שם: לניס. כתובת: ויטל 7, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 11:30-03:30

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי