האם אסייתי שמתחפש לאמריקאי יכול להצליח במבחן הטעם של מור סיני?

מור סיני - כתב אורח,

אנחנו אוהבים המבורגרים שמחדשים לנו, אנחנו אוהבים שפים שלוקחים את הקציצה האהובה והופכים אותה על הראש, על הצד ואז משלבים אותה על ווריאציות שלא חשבנו עליהן. מור סיני יצא לבדוק מה בדיוק טעמו של ההמבורגר חדש והמסקרן של השף שאול בן אדרת, במסעדת מר וגברת לי, והאם אסייתי שמתחפש לאמריקאי יכול להצליח במבחן הטעם?

ההמבורגר של מר וגברת לי, מקור: יח"צ

אני יודע שבתור קוראים אתם לא אוהבים את ה-preview ובצדק, ובכל זאת יש משהו בהמתנה הזאת שגורם ל"בשר" של הכתבה להיות אטרקטיבי יותר; אז תסלחו לי ואשתדל לקצר, השף שאול בן אדרת היה נוכח במסעדה בדיוק כשהתיישבנו במרפסת היפהפייה שלצד הבר, הוא עבר בין הסועדים ושאל אם לכולם טעים והאם הכל בסדר, בין השיחות שמעתי בחצי אוזן שמקור השם של המסעדה הוא על אהבה יפנית בין בעל, אישה והאוכל שביניהם. כמו כן הבישולים ואווירת המסעדה הינם בהשראת זוג יפני ששבה את ליבו של השף באחד מביקוריו ביפן.

מר גברת לי, לחלוטין לא בנאלי

לראשונות חלקתי עם חברה שלי את מרק הוון טון (49 ₪) שמגיע עם כיסוני עוף מאודים, אטריות ביצים, אספרגוס, פטריות שימאג'י, נבטים ובצל ירוק. לי אישית הוא הזכיר מרק רחוב תאילנדי אהוב מרחובות קוסמוי. בנוסף לקחנו את רול הריינבאו (69 ₪) שמגיע עם סלמון בטמפורה, אבוקדו, מלפפון ובמעטפת של טונה וטמאגו; אם להיות כנה ציפיתי שהוא יהיה טריוויאלי וברמה בינונית, אבל הופתעתי לגלות רול עמוס בדברים טובים ומפתיעים, בהחלט רול שווה – תסלחו לי שאני לא מפרט יותר מדי, פשוט לא בשביל זה התכנסנו כאן.

לעיקריות הזמנו נודלס עם פילה בקר וירקות ברוטב חריף מתוק (76 ₪), שהיה די בנאלי. אמא תמיד אמרה לי שלא אומרים לא טעים על אוכל, ולכן אשאר בשלי ורק אומר שלא היה לו מעוף. ועכשיו הגענו לגולת הכותרת – טה-טה-טה-דם! המבורגר שייטל אסיאתי שמגיע בלחמניה מאודה עם סלט כרוב מתוק, בצל פאקורה קריספי וברביקיו תאילנדי (89 ₪). האמת, הביס היה פשוט מצוין. לחמניית הבאן הרכה וקציצת השייטל המופלאה עמדו יחד אל מול הרוטב המתוק בהרמוניה מושלמת. רך נימוך וחשוב מכך, ביס לא שגרתי בעליל. בהמבורגריות רגילות יש לחמנייה רגילה כמה סוגי קציצות ומגוון טופינגים, ודווקא כאן במסעדה אסייאתית שמגישה מנת סטריט פוד תאילנדי קלאסית, מחדשים לנו בלי להתחכם. באן, קציצה, רוטב – מדהים.

ההמבורגר האסייתי של מר וגברת לי

שתי מילים על התוספת, בצל הפאקורה הקריספי היה כמעין תוספת שהזכירה טבעות בצל, אבל הטעם כלל לא היה זהה, סופסוף טבעת בצל ללא שוט שמן, באמת מוצלח וקריספי כמו שצריך. התלבטנו אם לקחת קינוח, היו כמה דברים שנשמעו מצוין אבל השעה כבר הייתה מאוחרת ומיהרנו ליום הולדת בבר באזור רוטשילד, כך ש-we called it a night, בעצם אני לא בטוח שהשתמשתי בביטוי הנכון, הרי המשכנו לבר. לא חשוב, אני סומך עליכם שהבנתם אותי.

מר וגברת לי, טבעות בצל

מר וגברת לי – השורה התחתונה

לסיכום החוויה במסעדה, המרפסת הייתה נעימה וצוות המקום השרה אווירה צעירה וכיפית. ראשונות מעולות והמבורגר מחדש, מרגש ומצוין. מרגיש לי כאילו הזמנו מגוון שכיסה את כל התחומים שהמסעדה מציעה, ונהנינו לטעום מהכל, חבל לי טיפה שוויתרנו על הקינוח; אבל זה ה-תירוץ המושלם לחזור שוב למסעדה.

*** המסעדה נסגרה ***