איזה המבורגר תל אביבי נודע גרם לטל ארליך לצאת עם תהיות קיומיות?

טל ארליך,

כמה הייתם מוכנים לשלם על המבורגר?  אתם רעבים. מחפשים משהו שיספק את תאוות הבשר שלכם. תל אביביים? (אני אישית הרצליאנית, אבל זורמת על התרחיש) יש לכם הרבה הרבה אופציות מסביבכם. האם תלכו על "סיפוק מהיר" או על המבורגר מושקע? כמה אתם באמת מוכנים להוציא מהכיס בשביל הרעב שלכם?

ההמבורגר המפנק של פרוזדור

הגעתי לפרוזדור במוצאי שבת, הפרוזדור ממוקם ברחוב מנדלי מוכר ספרים, החותך את בן יהודה. אזור הידוע לשמצה בהיותו "אתגר" (בלשון המעטה) במציאת חניה נורמלית, קרובה ושלא תעלה לי 30 ₪ לשעה. מראש וויתרתי. חניתי מעל לשני ק"מ מהמסעדה ויצאתי בצעידה ברגל, בחושך. לבד (דמיינו כינורות ברקע). במסעדה פגשתי את טל ודור, חבריי לכתיבה בקהילת המבורגר ישראל ולאחר המתנה קצרה קיבלנו את השולחן המיוחל.

פרוזדור - התפריט

הייתי די בתדהמה כשנכנסנו, על אף הלוקיישן, המקום הזה ששמעתי עליו רק מחברי הקהילה היה שוקק חיים, גדול ומפורק בצעירים שמורידים המבורגרים ענקיים. הסתכלנו על התפריט רחב הידיים וראינו המון תוספות מיוחדות, החל בבצל כבוש ותפוצ'יפס ועד לחזיר מפורק ותבשילים שלמים שיושבים על הקציצה האהובה עלינו כל כך. לי בלטו מחירי ההמבורגרים שכללו אך ורק את ההמבורגר עצמו, שלא מגיעים עם תוספות בצד או שתיה כפי שהורגלתי על ידי מוסדות ההמבורגרים החדשים.  לאחר התייעצות עם מספר מלצרים טל ואני החלטנו לחלוק שתי מנות: קאסטרו הגיע לגיל 90 – חזיר צלוי מפורק, גבינה שוויצרית, מלפפון חמוץ, מיונז חרדל ובצל מקורמל (58 ₪); וטוני מונטנה – גאודה, רוטב שום קובני, בצל כבוש ותפוצ'יפס (54 ₪). דור לקחה את האל תשוויץ – שתי קציצות, צדר, גאודה, בייקון, בצל כבוש ותפוצ'יפס (76 ₪), ובנוסף לקחנו למרכז השולחן טבעות בצל לחלוקה (26 ₪).

פרוזדור מציגים - טוני מונטנה

מצעד המנות הפוטוגניות של הפרוזדור – איך הלך מבחן הטעם?

אחרי שהגיעו אלינו המנות, שכולן כאחת היו מרשימות ויפות בפני עצמן, הבנתי טוב מאוד למה המקום הזה כל כך שוקק. כבר מההתחלה הוא מספק חוויה מזמינה, שירות נעים, המבורגרים מרשימים.. אבל איך הטעם?

ההמבורגר הראשון שטעמנו היה טוני מונטנה. הבצל הכבוש הורדרד בלט במתיקותו ובחמיצותו והחזיק את כל המנה, עם רוטב השום הקובני הביס הכולל הזכיר לי את ויטרינה, לטובה. מין שילוב טעמים כזה שמשאיר לך טעם ממש נעים בפה. הקציצה במשקל 170 ג' הייתה עשויה למידת מדיום וול, וסה"כ טעם הבשר לא הורגש או הודגש במיוחד. התוספות שמעל התערבבו לטעם אחד כיפי רענן ומעקצץ בפה. ההמבורגר היה טעים מאוד, אבל לא הביא לי חוויה יוצאת דופן בשל התוספות המיוחדות, ולי היה חבל שבשר הקציצה הלך לאיבוד.

טוני מונטנה של פרוזדור

ההמבורגר השני שניסינו היה הקאסטרו הגיע לגיל 90, מנה זו גם הייתה מאוד מרשימה ומתאימה בדיוק לאוהבי הבשר. התכונות שהפריעו לי בטוני מונטנה של איבוד טעם הבשר נענו במנה הזו. בשר החזיר המפורק שהגיע כהר נדיב היה צלוי שעות ארוכות והיה רך כחמאה. הביס הכולל, אף שציפיתי לטעמים חזקים היה מוזיקה עדינה עדינה עדינה, לא טעם הבקר ולא טעם החזיר היו נוכחים במלוא טעמם וזה היה חיסרון קטנטן. איזון מושלם למנה היה המלפפון החמוץ שנתן את קיק הטעמים שהיה חסר. חבריי לטעימות עפו על המנה הזו ובמיוחד דור שקראה לבעל הבית שיסביר לה במדויק איך הוא הכין את בשר החזיר הרך.

קאסטרו הגיע לגיל 90 של פרוזדור

טבעות הבצל היו מהטובות שאכלתי. בלילה חזקה ואיתנה שנהייתה כאחת עם הבצל עצמו – טעמים טובים שהגיעו עם מטבל ששכחתי לשאול למרכיביו (כנראה כשזה כל כך טעים, למי אכפת) משהו בסגנון רוטב אלף האיים. המנה הייתה כל כך טובה, שהיה לי קשה לתת לה ללכת. לא הצלחנו להתגבר עליה אחרי כל ההמבורגרים שאכלנו, ואחרי כל הטעמים שנכנסו לנו לפה. זה הוגדר כנשנוש המושלם.

האם הפרוזדור שווה את הפרוטה שלכם?

כל אחד צריך לענות על זה לעצמו, כמה אתם מוכנים לשלם על המבורגר? בסוף היום חילקנו את החשבון לשלוש. על שלושה המבורגרים, טבעות בצל, קינוח בננה ספליט (שעלה 26 ₪ והיה די מעפן וממש לא מומלץ) ושירות שילמנו 90 ₪ לאדם! בלי הצ'יפס האהוב על הפולנייה שלכם, בלי הזירו שיכל למנוע את הצרבת המזעזעת שתקפה אותה בשלוש בלילה וגרמה לה ללכת לנקות את הבית במקום לחזור לישון. אני חושבת שהמבורגר "עילית" שכזה צריך להשאיר עלי רושם הרבה הרבה יותר חזק כדי להיות שווה את המחיר הזה. מהמנות שטעמתי זה לא נשאר.. אבל מה שכן, נראה שלחלוטין יש להם את החזון המתאים. הם כן השאירו אותי עם טעם ורצון לנסות עוד מהתפריט שלהם כדי לגלות את ההמבורגר הזה שיגרום לי לחזור לעוד ועוד. במיוחד אהבתי את נדיבות התוספות שעל ההמבורגרים ואת חומרי הגלם הייחודיים והאיכותיים.

פרוזדור - מבט מבפנים

מה אתם אומרים? כמה אתם מוכנים לשלם המבורגר? מה היה ההמבורגר הכי טירוף שטעמם? האם המחיר שלו היה בהתאם?

שם: פרוזדור. כתובת: מנדלי מוכר ספרים 6, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי