ברברי – ניר רזניק יצא לבדוק האם דווקא ההמבורגריה הקטנה נותנת פייט לצפון?

ניר רזניק,

בחיפה והסביבה ישנו מקום אחד צפוף ודוחה (מרכז הכרמל אני מסתכל עלייך), שמרכז בערך 90% מאופציות המזון בעיר, ככה שרק המסעדות שמגישות מנות איכותיות באמת שורדות, ובתור חיפאי אני מודה שגם אני סובל מהמבחר המצומצם (אך איכותי) שיש פה. פעמים רבות נסעתי דרומה למדינת תל אביב במטרה לחקור את הקולינריה של מקומות שונים מאותן מסעדות שיושבות להן על הר הולדתי, אבל לרדת מההר החמים והמסרטן שלי ולנסוע צפונה אל השממה הקרייתית, ועוד בשביל ברברי?! זה כבר דורש כתבה.

לא, אני לא דמות ממשחקי הכס, ואין שום צבא זומבים שמכריח אותי לסכן את חיי בהסתובבות באזורים קרים כאלו שמעבר לחומת הצ'ק פוסט, ועדיין, כתבה מפרגנת של אלעד הוציא אותי מעבר לחומות המבוצרות. אם להאמין לשמועה (שאלעד הפיץ), אפילו לחיפאי גאה שכמותי שווה לעזוב את האגו המנופח ולנסות לחקור את האפשרות שאולי, ממש במקרה, אבל ממש אולי, גם באזורים המפוקפקים שמחוץ לחיפה החמימה יש אנשים שיומם וליל עובדים על הדבר הגדול הבא שירענן וישים על המפה מקומות קטנים יותר ששווה לבקר בהם. אז כמו שקראתם בכותרת, היום נדבר על ברברי בקריית אתא.

התפריט של ברברי קריית אתא

לאחר נסיעה שנמשכה נצח (במושגים חיפאיים) הגעתי למסעדה, ותוך רגע הרגשת הפחד והבלבול של טיול בלי ההורים שלי הוחלפו ברוגע ושלווה. הדיינר המשפחתי הזה אמנם קטן, אך ברגע שמתקרבים אליו ריח הבשר והמנות הטריות מכה בך חזק, חזק מאד. דיברתי עם הבעלים והוא סיפר לי בדיוק על מה שכתבתי בפתיחה הארוכה להחריד שלי, זהו מקום קטן שמנסה לטלטל את האזור עם המנות האיכותיות והייחודיות שלו שמושפעות מהמטבח הדרום האמריקאי. בלי שאלות מיותרות ביקשתי את המנה הכי אופיינית למקום, ארוחת קלאסיק מוגזמת (66 ₪ כולל צ'יפס ושתייה), שעקרונית מגיעה עם קציצה של 200 גרם אבל כל התוספות שמגיעות איתה, ההמבורגר מתנפח למימדים שהרבה זמן לא נתקלתי בהם.הרטבים של ברברי קריית אתא

אז מה זה בדיוק המבורגר ברברי בקריית אתא?!

ההמבורגר הקלאסי המוגזם של ברברי בנוי מהמבורגר רגיל של 200 גרם בשר אנטריקוט. עד כאן טוב ויפה ולא נשמע כמו משהו שמצדיק נסיעה מעבר לחומה (של הכימיקלים) החיפאית. ופה מגיע הטוויסט – הברברי הקלאסי מגיע מוגש עם וויילד רינגז, טבעות בצל מדהימות שמוכנות במקום – בתוך ההמבורגר! ובגלל שזה לא מספיק, אז יש גם חתיכות חזה אווז מטוגנות, ביצת עין ומזרק מייפל/רוטב חריף בשביל לעשות את המנה מלוכלכת ומושחתת במיוחד למי שאוהב את הטרנד הזה של סירופ מייפל על ההמבורגר, או את הרוטב החריף למי שרוצה טעימה מהכיוון הדרום האמריקאי שהמקום מציע.

ברברי קריית אתא - מושחת וגם כשר

אז איך זה מרגיש? ההמבורגר מצוין, אין מה להגיד, באתי להתלכלך וקיבלתי את מבוקשי ב-100%! שילוב מעולה של חזה אווז וביצת עין עם טבעות הבצל של המקום שמשדרגות את המנה לרמה אחרת. האנטריקוט  נהיה לחלק ממכלול עשיר של טעמים שונים שבאים לידי ביטוי בין 2 חצאי לחמניה טעימה ומתוקה. בנוסף להמבורגר המצוין, ברברי מגישים גם צ'יפס פיקנטי ומיוחד שהצליח לקנות אותי. בתור אדם שקצת שונא צ'יפס בגלל שאני ממש מסוגל להרגיש בטעם התעשייתי של הסופר הקרוב בו הוא נקנה, התבלינים הטעימים והמרקם הרך של הצ'יפס של ברברי הצליחו לגרום לי לא לשים לב בכלל שסיימתי אותם ותוך רגע התחננתי לעוד.

קלאסי מוגזם ומושחת - ברברי קריית אתא

קינוח לסיום

אי אפשר שלא להזכיר את הפינוק שהגיע לשולחן מיד עם תום ארוחת השחיתות הזו – מנת צ'ורוס שהגיעה עם רוטב טופי ונעלה את הערב בצורה אידאלית. הרבה זמן לא אכלתי ככה והיא זו שהזכירה לי שוב שזהו אינו מקום רגיל, אלא מסעדה עם קונספט שמוסיף צבע וייחודיות בכל ביס. אז אם אתם בסביבה של חיפה והקריות ולא רוצים לעלות על ההר בשביל אותן מסעדות של מרכז הכרמל, שגובלות בג'אנק פוד ממש יקר (אך איכותי וטעים) אני מציע תחליף איכותי וברברי שחבוי בעומק הקריות.

*** המסעדה נסגרה ***