שיריס בורגר – אור בלאן סוגר את היום עם המבורגר תכלס שכדאי להכיר

אור בלאן,

נסעתי לבאר שבע בשביל להשתתף בפאנל באוניברסיטה, זה היה יום ארוך, מתיש ועוד הייתי צריך לנסוע בחזרה למרכז. עייפות, תשישות, סוף יום. מזל שנזכרתי בהמבורגר של שיריס במרכז העיר העתיקה, במה שמכונה "שדרת המאנצ'יז". המבורגר בלי שטויות שמופרד מהאטליז שלו מרחק מדהים של קיר אחד. מפה לשם, יש המבורגרים שמתאימים לסגור איתם את היום.

שיריס – המבורגר חדש-ישן

את שיריס הכרתי בתור סטודנט בב"ש, כשהמקום רק נפתח. אז היו להם בעיות של הקמה ועוד דברים שהיה צריך לשפר (ובגלל זה גם חזרתי ובדקתי את שיריס בשנית). שנתיים חלפו מאז, המקום הספיק להחליף בעלים, לקבל תעודת כשרות מלאה, ואפילו לעבור מתיחת פנים קטנה שכוללת הקמת פינה חמה וקיר שמוקדש, איך לא, לקבוצת הפועל באר-שבע. אז שעת ערב, אני עייף ורק רוצה לפרק המבורגר – שיריס it is.Shiri's - ההמבורגר בבאר שבא

החלטתי ללכת על פשוט, המבורגר שיריס קלאסי בלי רעשים ובלי תוספות שיפריעו. רציתי משהו שיעשה לי טוב בבטן אחרי יום ארוך ולא התחשק לי להעמיס תוספות ושדרוגים מיותרים. ההמבורגר של שיריס עשוי מ-200 גרם בשר בקר (36 ₪), שמגיע מאיטליז שירי. איטליז שירי הוא שם דבר ידוע בקרב באר שבעים, והיופי פה שבין האטליז ובין הגריל מפריד כולה קיר אחד. עכשיו, איזה המבורגר יהיה שלם בלי תוספת בצד? אז הלכתי על מיקס נשונשים מטוגנים שכולל צ'יפס, פוטטוס, וטבעות בצל (30 ₪).

שיריס – המבורגר תכלס

ההמבורגר הגיע די מהר, בלי תוספות מיותרות או זיקוקים צבעוניים, פשוט המבורגר תכלס. הלחמנייה נצנצה לאור הפלורסנט וקרצה לי לתת בה ביס, המטוגנים עדיין השמיעו רעשי רתיחה מהטיגון ואני תפסתי את ההמבורגר בשתי ידיים בלי לחכות אפילו שנייה (טוב נו, עצרתי בשביל לצלם). איך לתאר את הטעם? תחשבו שסיימתם לראות עוד ניצחון של הפועל באר שבע באצטדיון טרנר החדש, אתם מבסוטים על החיים ועל העולם והבטן מתחילה להרעיש. יאללה, כל החבר'ה הולכים לפרק המבורגר, אתם לא מחפשים משהו שיפיל אותכם מהכיסא, אתם רק רוצים המבורגר-תכלס שיעשה את העבודה. זה בדיוק ההמבורגר של שיריס.ההמבורגר של שיריס עם מטוגנים בצד

טעמתי המבורגרים עסיסיים ממנו, טעמתי גם פחות, אבל מה שטוב בשיריס זה התכלס. פשוט בשר בקר שמגיע מאיטליז עם שם. אתם יודעים מה אתם מקבלים ואתם יודעים שזה יעשה את העבודה. לא – זה ממש לא המבורגר גורמה או מנה שתזכרו להרבה שנים. זה המבורגר כשר, מה שמגביל את האפשרויות לתוספות מופרעות, והקציצה עברה יותר מדי את אזור המדיום ככה שאיבדה קצת מהכיף שלה. לא המבורגר שהסעיר אותי, אבל היי, אני עייף וזה סוף וזה מספיק טוב. הצ'יפס אגב היה מעולה, פריך וחמים כמו שאני אוהב. גם טבעות הבצל טוגנו לרמה של "זה בדיוק מה שאני צריך עכשיו", למרות שהן מהסוג הגנרי/תעשייתי. הפוטטוס היו נימוחים וסבירים, והרטבים שליד נתנו שדרוג קליל לכל העסק, טובים אבל לא מעולים, מוסיפים ולא גורעים.

ההמבורגר של Shiri's

שורה תחתונה

סוף יום, המבורגר תכלס – תשלמו בדיוק על מה שתקבלו וזה יסגור לכם את החשק להמבורגר בצורה שתספק אתכם, בתנאי שלא תגיעו עם ציפיות מרחיקות לכת. אם אתם גם אוהדי הפועל ב"ש, אז בכלל תרגישו בבית עם ההמבורגר של שיריס. אז פעם הבאה שאתם בעיר העתיקה של ב"ש, כדאי לכם לבדוק את המקום.

שם: שירי'ס. כתובת: קרן קימת 79, באר שבע. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00-2:00, וי 12:00 עד שעה לפני כניסת השבת.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי