המבורגר בלונדון – האם הדר סוף סוף מצאה את ההמבורגר המושלם?

הדר בן יעקב,

החיפוש אחר ההמוברגר המושלם בלונדון התחיל באופן מוזר, אמנם היה לי טעים אך מחסור קשה בג'וסיות השאיר אותי לא מסופקת מההיצע המקומי. דווקא כשהתחלתי להתרגל לטעמים שמאפיינים את לונדון, לאותה קציצה איכותית ללא שומן, המשכתי במסע אל הלא נודע בתקווה למצוא מתחרה מספיק חזק לאופציות הישראליות. החיפוש אחר שלמות בלחמניה לונדונית ממשיך!

Burger and Beyond – האם השלמות נמצאה?

אני לא בטוחה איך להתחיל כדי להכין אתכם, או מה להגיד כדי שזה יהיה ברור אבל מדובר בצורה חד משמעית בהמבורגר הכי טוב בלונדון! במתחם משאיות האוכל של Camden Market, בינות הדוכנים השונים, העצים והפרחים, מסתתר לו המבורגר שהוא ללא ספק ה-המבורגר הטוב ביותר שאפשר לדמיין בכלל, ייתכן שלא רק בלונדון – אולי מדובר בטופ של הממלכה המאוחדת כולה. הגענו למקום בשעת צהריים שמשית ומוארת, מזג האוויר היה נעים ונוח, הבטן התחילה לדרוש המבורגר, ואנחנו מטיילים לנו במתחם ה-Food trucks של אחד השווקים המפורסמים ביותר בעיר. הסתובבנו, חיפשנו, התעניינו – והנה הגענו למשאית קטנה,כתומה ומטריפה עם לוגו גדול המכריז כי הגענו אל "Burger and Beyond". משאית קטנה, עם לב גדול.
Burger and Beyond - ההמבורגר הטוב ביותר של לונדון
עברנו במהרה על התפריט, שנייה של התלבטות והחלטנו לקחת מנה כפולה של המבורגר הבית עם בייקון, גבינה, בצל ומיונז מעושן. ההמבורגר היה פשוט רך בטירוף, סוף סוף הגיעה העסיסיות שכה חיכיתי לה! הבשר היה טעים, למרות שכבר התרגלנו בשלב הזה לבייקון רך ולא נוקשה כמו בארץ, הצליחו להפתיע אותנו והבייקון של Burger and Beyond היה רך במיוחד. התוספות השתלבו באופן מדהים, אמרתי מדהים? התכוונתי מושלם! אכלנו בעמידה והתלכלכנו לגמרי, זה היה הדבר הכי לא נוח – אבל שווה כל רגע. אם הגעתם ללונדון אסור לכם לוותר על ההמבורגר הזה, גם אם קצת קשה למצוא אותו בעומס של קמדן, המקום קיבל בגאווה את המקום הראשון במדד הלונדוני שלי!
הדר טורפת וממליצה על Burger and Beyond

Honest Burgers – התכלס של ההמבורגרים

בידיעה של כל מקום אחרי Burger and Beyond יהיה פחות טוב, הגענו לצהריים במסעדת Honest Burgers עם ציפיות לא גבוהות. הזמנו את המנה על שם המקום – honest, שמגיעה עם ריבת בצל אדום, בייקון וצ'דר, אבל בלב פנימה בעצם פינטזנו על ביקור חוזר בקמדן. ההמבורגרים הגיעו, יפים ושמנמנים לתפארת מוגשים עם צ'יפס חם ליד. וכאן החלה הבעיה, אחרי Burger and Beyond פשוט שקענו לעצבות-שאחרי-שלמות, רק פינטזנו על אותו תענוג בלחמניה שלא נגמר. למזלנו, ההמבורגר של Honest הצליח לעודד אותנו, לשים חיוף על פנינו ובשר במידת מדיום מושלמת בקיבותינו. שילוב התוספות היה לא פחות ממעולה, הבייקון כהרגלו בעיר היה רך בהתאם לסטנדרטים הנפלאים של לונדון, ריבת הבצל המתקתקה פשוט שידרגה את כל ההמבורגר, הלחמניה גם היא הייתה מתקתקה – והכל יחד פשוט יצר שילוב של ביס כיפי עסיסי ומרענן. הקציצה עצמה הייתה פחות עסיסית (הם פשוט לא מאמינים בשומן..) אבל השילוב של הכל ביחד, לצד הצ'יפס רוזמרין (שניסינו לחקות גם בארץ) כבר שידרג. מקום שלישי במדד לונדון. Honest Burgers - צ'יזבורגר מומלץ בלונדון

Patty & Bun – הפתעה אמיתית

הסיפור שלנו עם המקום מעט מורכב, זה היה יום ארוך והיינו רעבים והגענו למקום הזה בעקבות המלצה רגעית. כשהגענו גילינו שהמקום הוא חלק מרשת שברוב הטיול זלזלנו בה. הרשת מציעה דיל צהריים של המבורגר ב-5 פאונד ואנחנו בתור סקפטיים אמיתיים לא האמנו שבכזה מחיר יכול להיות המבורגר מבשר איכותי. אז טעינו. לקחנו את ה-Smokey, שמגיע עם גבינה, בצל מקורמל ומיונז מעושן. הביס הראשון שלקחנו היה מלא תקווה וקצת ערער אותנו, לרגע לא היינו בטוחים למי הולך המקום הראשון. הביס היה ג'וסי בטירוף, השילוב עם התוספות והרטבים היה לא פחות ממדהים! באמת, צריך להביא אותם לארץ. כל כך התבאסנו שלא יכולנו לחזור לשם לארוחה נוספת, לצערי גילנו את המקום רק ביום האחרון. הסיבה היחידה שהוא מקבל את המקום השני במדד לונדון היא כבר על פרטים קטנים, תערובת הבשר של Burger and Beyond יותר עסיסית, הגבינה קיבלה שם מקום יותר מרכזי והלחמנייה החזיקה יותר מעמד. אבל באמת שהתחרות הייתה צמודה ואני מחכה לחזור שוב ללונדון רק בשביל לבדוק האם הענקת המקום השני זוהי באמת ההחלטה הנכונה.Patty & Bun - המבורגר בלונדון שהוא הפתעה אמיתית

לסיכום חווית לונדון

לבריטים יש קטע עם ריבת בצל וזה כיף! הם גם יודעים להכין בייקון בצורה ממש טובה ובא לי שזה יהפוך לסטנדרט גם בארץ. אבל יש להם בעיה, הם לא אוהבים להוסיף שומן לבשר, ולכן ההמבורגר הכי אהוב עליי הוא עדיין המבורג ברחובות. אז טוסו כבר ללונדון ותגידו איך היה! ותודה לשלושה שעברו איתי את מסע ההמבורגרים איתי.