קינג דיוויד בורגר – המקום בו נשברו להדר בן יעקב הלב והבטן

הדר בן יעקב,

זה היה יום רגיל לחלוטין חזרתי בשעת הערב מהעבודה, בן זוגי אסף אותי מהרכבת במשה דיין והתחלנו לנסוע לכיוון קינג דיוויד בורגר, בשביל להבין האם הכתבה של אור בלאן הייתה מקרה נקודתי או שמדובר במשהו אחר.

לרוב, טייק אווי פשוט משבש את המנה ולדעתי זאת לא הדרך לבחון בהכרח איכות של המבורגר. אחרי הכתבה של אור בלאן על המקום, החלטתי שמגיע להם בדיקה נוספת והפעם בלי הטייק אווי. רציתי לראות כיצד קינג דיוויד בורגר עומד לצד שאר המקומות שמרכז ראשון מציעה. האמת שזה היה הביקור הראשון שלי בקינג דיוויד ובניגוד למקומות אחרים ששמעתי עליהם מחברים לפני שהגעתי אליהם פיזית על קינג דיוויד בורגר לא שמעתי יותר מידי. העבודה הזאת והמיקום הנוסטלגי של המקום בצמידות למרכז הלימוד של יואל גבע סקרנו אותי לראות מה קורה היום במתחם שנמנעתי מלחזור אליו לאחר סימולציית הפסיכומטרי האחרונה שעשיתי.קינג דיוויד בורגר ראשל"צ - המקום

קינג דיוויד בורגר מציגים – צ'יזבורגר כשר!

כן, אתם קוראים נכון – כאן מציעים צ'יזבורגר כשר, מה שהלהיב אותי מאד. האחראי הבטיח שהטעם קרוב לטעם האמיתי ואני כבר פנטזתי על לחזור למקום עם אחי ואחותי שלא מערבבים בשר וחלב כדי שגם הם יוכלו לטעום מהשילוב שאני כל כך אוהבת. אז כן, כמו שאתם מבינים לקחתי ציז'בורגר כשר במשקל 200 גרם עם גזוז ושדרוג לתוספת לטבעות בצל. בן זוגי הזמין אותו דבר אבל נשאר עם הצ'יפס (99 ₪ לארוחה זוגית, בתוך זה השדרוג לגבינה הצמחונית עלה 8 ₪). האחראי ציין שמידת העשייה המומלצת להמבורגרים שלהם היה מדיום וול, למרות שאני חובבת מדיום הוא המליץ שכך עדיף אז הזמנו את ההמבורגרים במידה הזאת. דיסקליימר קטן – הארוחה בנויה על מחיר בסיס שעליו אתם יכולים להוסיף ולשדרג הכל, מתוספות ועד גודל הקציצה (כמובן שכל שדרוג עם העלות שלו).
ארוחת צ'יזבורגר כשר של קינג דיוויד בורגר ראשל"צ

 ועכשיו הגענו למלאכת האכילה

ההמבורגרים יצאו ניגשנו לבחור לנו רטבים ולהתחיל לאכול כמו שאנחנו אוהבים. לצערי, שהגענו לשולחן קלטתי שההמבורגר שרוף מידי וכנראה כבר לא יהיה במידת עשייה מדיום וול כפי שהובטח. ובכל זאת, ניגשתי למלאכה –  בביס הראשון לא הייתי בטוחה שאני באמת מרגישה את מה שאני מרגישה, בן זוגי דילג על צהריים ופשוט בלע את ההמבורגר אבל גם הוא ציין שמשהו מרגיש לו מוזר. בהתחלה לא הייתה בטוחה מה זה, בביס השני חשבתי זאת בטח הלחמנייה, היא הייתה מאד קשה. הרגשתי שקיבלתי לחמנייה ישנה, נכון הגעתי בשעת ערב אבל ממש לא לקראת הסגירה וגם אם כן לאף אחד לא מגיע לאכול לחמנייה ישנה שחוממה והפכה להיות קשה כמעט כמו אבן. החלטתי לפצל את החלק התחתון של הלחמנייה כדי לאכול את ההמבורגר עם החלק העליון שהיה רך יותר במעט, נתתי עוד ביס ואז הגיע הסחוס הראשון – לעיתים, כמו בבשרים הכי איכותיים זה יכול לקרות ולא שופטים המבורגר על טעות אחת כזו. נתתי עוד ביס, לצערי הגיע עוד חתיכת סחוס אבל גם שתי חתיכות זה בגדר היכול להיות, העניין הוא שבמקביל הטעם המוזר התחזק והבנתי שמדובר באיזה תבלין או משהו לא ברור בתערובת עצמה רציתי לנסות להבין במה מדובר. בביס הבא כבר הופיעו עוד שתי חתיכות סחוס והטעם המוזר התגבר.

אני אפילו לא יודעת איך לתאר לכם את הטעם המוזר של התערובת הזאת. עוד שני ביסים ולמסדר התייצבו כבר שש חתיכות סחוס שגמרו לי להבין שלא משנה כמה אני רעבה, עם ההמבורגר הזה סיימתי. לא מדובר בבשר איכותי ולא באח של בשר איכותי, יש כל כך הרבה עסקים קטנים באזור מרכז העיר של ראשל"צ, עם איכות יותר טוב במחירים לא פחות טובים. אין דבר ולא חצי דבר שיצדיקו את ההמבורגר הזה. התחננתי באותו הרגע לבורגראנץ או מקדונלד'ס – הם משמעותית כמה רמות מעל מבחינת הטעם ואיכות הבשר (והלוואי שלא הייתי חושבת ככה). רעבה ופגועה, ניסיתי להתנחם בטבעות הבצל שהזמנתי. טבעות הבצל והצ'יפס שמגישים בקינג דיוויד בורגר הם מהסוג הקפוא המוכר לא משהו מיוחד, אבל דווקא שמדובר בסוג כזה נהוג לקבל כמות סבירה ךפצות בכמות על האיכות. קיבלתי 6 טבעות בצל. הכמות של הצ'יפס הייתה גם בדיחה ממש, כמה צ'יפסים שנכנסו בשקית הקטנטנה הזאת. לצערי יכולתי להסתפק רק בטבעות בצל כי ההמבורגר פשוט לא היה קרוב למספק ולפניכם תמונת הסיום המדכאת ביותר שהייתה לי אי פעם.קינג דיוויד בורגר - התוצאה הסופית העצובה

אז קינג דיוויד בורגר, בוא נסכם

לא רק שאור צדק בתור בית עסק זה לא הוגן (ולא הגיוני) להגיש כזה בשר ללקוחות, אין לי דרך אחרת פשוט להביע את האכזבה שלי מהמקום שהחליט שזאת הדרך שלו לשרת את הלקוחות. אנשים באים במיוחד בשביל לאכול אחרי יום ארוך במקום שיכבד אותם ליד הבית, להגיש בשר כזה זה לא לכבד את הלקוחות, זה לא הוגן כלפי אף אדם. במיוחד שלא חסרות אופציות באזור במחירים מעולים ותמורה עוד יותר מעולה. לי לפחות המתינה במקרר גלידת core של בן אנד ג'ריס שהמתיקה את הסיום של הערב הזה. נחמה קטנה.

* הכותבת הוזמנה ע"י המסעדה

שם: קינג דיוויד בורגר. כתובת: ז'בוטניסקי 16, ראשל"צ (מתחם השק"ם). כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00-22:30, ו' 11:00-14:00, ש' 18:45-23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי