דווקא כאן איש ההמבורגרים החליט להתפנק בערב בשרים עם החבר'ה

ארקדי פורטנוי,

בתחילת החודש החלטתי לעשות מעשה. שלחתי הודעה לחבר'ה שעברו איתי את השנים הקשות בעזה, מיום הגיוס ועד יום השחרור והודעתי להם שמי שלא מגיע – נמחק מהסלולרי שלי לעד. האמת שכולנו מזדקנים, מגדלים משפחות, מתגרשים וכל הבולשיט הזה שאנשים נורמליים עושים ולאט לאט כל קשר שלא עוסק בנוחות נפרם.

הנקניקיה של פורטר אנד סאנס

סוף סוף נסגר תאריך ושעה וסגרתי במקום הכי ראוי למפגש של אלכוהוליסטים חובבי בשר בדימוס (חוץ ממני שנשארתי צעיר, יפה ועם תאבון בדיוק כמו פעם לבשר ואלכוהול) – סגרתי לנו שולחן ב-Porter & Sons. הגענו במסגרת חודש המעושנים במקום והתחלנו עם "פינת עישון": צ'ייסר של ויסקי מעושן. בירה שלנקרלה מעושנת וגבינה שהמלצר הסביר עליה חצי שעה (כמה שהיא ייחודית וביתית ומעושנת אבל לא זכרתי כלום אחרי הערב הזה) בקיצור, סיפתח מעניין ונהדר.

פורטר אנד סאנס, פלטת שרקוטרי

למנות ראשונות הזמנו פיש & צ'יפס, נקניקיות שהם מכינים במקום ופלטת שרקוטרי. הפלטה הייתה הפתעה מצויינת. בעוד שרוב הנקניקיות בארץ הם בדיחה עצובה, כאן התחושה הייתה של פלטה שנלקחה היישר ממסעדה ביתית קטנה באירופה. המעושנים והכבושים היו פשוט תענוג לחך.  למנת הפיש&צ'יפס פחות התחברתי. המעטפת אומנם הייתה טובה ומעניינת אך הדג בפנים לא עבד לטעמי. את 3 הנקניקיות שלהם אני מכיר זה מכבר ואוהב במיוחד, אבל זה לא הכין אותי למנה שתגיע בעיקריות. לגמנו עוד כמה כוסות של לונדון פרייד ו-וויינשטפן של ויטוס. צחקנו וצחקנו והמשכנו להזמין (שאפו למלצר שהמשיך לחייך ולא להגיש מכתב התפטרות במהלך תפקידו).

הסטייק של פורטר אנד סאנס

לעיקריות לקחנו סינטה מידיום, ספריבס ברוטב ברביקיו מעולה שנעשה במקום ואת כוכב הערב – הנקניקיה הצ'יכית במילוי גבינה מעל שפצל'ה וכרוב כבוש. הסינטה הייתה בצלויה מדויקת, ולמרות הגנריות של המנה הרבה הייתה בשיאה כמו במסעדה שמתמחה בבשרים. לא רק שהצלייה שלה יצרה פנים אדמדם וחתיך והעובי היה מרשים ולא מעליב אלא שגם חומר הגלם היה באמת במיטבו. בסופה של ארוחה, כיאה לערב גברים שיכורים ואדומים מוודקה "רוסקי סטנדרט" פירקנו את הספריבס במהירות האור לפחות. כל עצם נמצצה עד העסיס האחרון וקבענו שחייבים לעשות זאת כל שנה לפחות.

ספייר ריבס של פורטר אנד סאנס

השורה התחתונה

יש לי חברים שלא שומרים על קשר אבל מסעדת פורטר אנד סאנס מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם בתור בחירה מצוינת במיוחד עם הקונספטים השונים שלהם שתמיד מעמידים הצעות מגניבות בתפריט.

שם: פורט אנד סאנס. כתובת: רחוב הארבעה 14, ת"א. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 17:00-00:00, ה' 17:00-01:00, ו' 12:00-01:00, ש' 12:00-00:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי