הי דרומה! רינת גרשפלד הוזמנה לטרוף את ההמבורגר של ברביס באילת

רינת גרשפלד - כתבת אורחת,

בשלוש השנים האחרונות, בכל פעם שאנחנו מגיעים לאילת, תחנת חובה בביקור היא מסעדת הדיינר "ברביס", בין אם לארוחת ערב או ארוחת צהריים ממלאת, רגע לפני הנסיעה הארוכה בחזרה צפונה.

בניסיון להתרחק ממסעדות התיירים, תשאלנו מספר מקומיים על מסעדות שהם אוהבים לאכול בהן. ההמלצה החד משמעית הייתה הברביס, שהתגלתה כפנינה חבויה. משיטוט ראשוני בתפריט הגעתי לחלק של ההמבורגרים המיוחדים, מהם קרץ לי "הרובן" המבורגר במילוי גבינת צד'ר ומעליו פתיתי בייקון, ואם חסרה לכם עוד קצת גבינה אז מעל פוזרה בנדיבות עוד צ'דר מגורדת. ההמבורגר למרות הגשתו בדרגת מדיום וול, בכדי לאחד את מרכיבי הקציצה, הוא אחד ההמבורגרים הטובים שאכלתי. השילוב בין בשר הבקר, לנימוחות הגבינה עם הטעם המלוח והייחודי של הבייקון יוצרים המבורגר שכיף לחזור אליו בכל פעם מחדש. לכן, היה לי כה קשה לנסות ולטעום המבורגר אחר, אבל על זה עוד מעט.רובן של ברביס - שחיתות מפנקת

הפעם הביקור במסעדה היה מתוקף תפקידי כעורכת בקהילת המבורגר ישראל, כאשר הוזמנו ע"י הבעלים להגיע לארוחה. התקבלנו בחמימות מרובה של המארחת וצוות המלצריות. כוסיות של צ'ייסרים הורמו לאוויר, בירות הובאו לשולחן ולאחר לגימה מהירה ונשאלה השאלה מה נרצה לאכול הערב?

המנות הראשונות של ברביס

למנות הראשונות הזמנו לשולחן טבעות קלמרי מטוגנות בליווי איולי פלפלים קלויים (34 ₪). הגריל מן ללא ספק מבין את מלאכת הצלייה. הציפוי היה פריך וממכר והקלמרי עצמם היו עסיסיים. דבר זה אינו פשוט שכן קלמרי נוטה להפוך להיות דמוי גומי כאשר הוא מושאר בשמן ללא פיקוח. בנוסף, הזמנו קרפצ'יו פילה בקר בווינגרט בלסמי, פרמזן וקונפי שום (38 ₪), חתיכה עבה יותר של הבשר הייתה גורמת להדגשת טעם הבשר. הקונפי שום נמרח על לחם הבית (15 ₪) שהוצא לנו בליווי חמאה והיה נימוח ביותר. בנוסף, המלצרית הניחה על השולחן גם טבעות בצל (24 ₪) פריכות ושמנוניות ששוב טוגנו באופן מדויק ונטבלו ברטבי הבית המיוחדים של המקום. גם הקלמרי וגם טבעות הבצל הן חטיפים מצויינים לפתוח עימם את הארוחה.

הקלאמרי של ברביס

רוטבי הבית של ברביס

בואו נדבר על הרטבים המיוחדים של המקום. שהמלצרית הניחה אותם מולי בפעם הראשונה, לא ידעתי מה לחשוב ומאיזה רוטב להתחיל. בביקור הנוכחי כבר לא התאפקתי עד שהם הגיעו לשולחן, עשרה רטבים בינהם רוטב שום מעולה, רוטב חרדל ודבש שבעיניי הוא פסגת כל הרטבים, רוטב ברביקיו מעושן, רוטב צ'ילי מתוק, רוטב צ'ילי חריף, מיונז, רוטב אלף האיים ורוטב שזיפים מיוחד. גם הקלמרי וטבעות הבצל נטבלו בשמחה בכל אחד מהרטבים.רוטבי הבית של ברביס אילת

המנה העיקרית – ההמבורגר של ברביס

כפי שאמרתי לכם, במסעדה שמרתי אמונים לרובן, אבל בחיים צריך גיוון, ולאחר חשיבה והתלבטויות רבות (מאד) נבחר ההמבורגר הקאריבי כמחליף ראוי – בשר המעורבב עם שינקין, פלפל ירוק, אננס ופרוסת אננס מעל. גם כאן ההמבורגר מוגש בדרגת מדיום וול בכדי לגבש את כל מרכיביו. הנגיסה המושלמת בהמבורגר הייתה עם שלושת מרכיביו ביחד, הבקר, הפלפל הירוק החמצמץ והאננס המתוק. הפלפל הירוק והאננס השלימו אחד את השני גם בטעם וגם במרקם המנוגד. שתי ההערות היחידות שלי היו, שהשינקין לעומת הבייקון פחות הורגש, וכי יש להוסיף מעט יותר אננס לתוך התערובת. חוץ מכך זהו המבורגר שלוקח את הטועמים לכיוון חדש ומרגש היוצא מהשטנץ הקבוע של התוספות שאנחנו רגילים ומורגלים אליהן, מומלץ ביותר.ברביס אילת - המבורגר קאריבילא הזכרתי זאת קודם, אבל הסיבה שהגענו לאילת מלכתחילה היא תחרות אס"א (איגוד הספורט האקדמי) אליה הגיעו סטודנטים מכל רחבי הארץ. יחד אתנו הגיעו שמחים ועליצים קבוצת סטודנטים מהמסלול האקדמי המכללה למנהל, שנדמה והזמינו את כל התפריט, כולל בקבוקי יין ומסרו כי הם נהנו מכל הארוחה ובעיקר מהאווירה והאירוח. בעקבותיהם הגיעה יום למחרת קבוצת סטודנטים מהרצליה, המרכז הבינתחומי שדיווחו על אותו הכיף.

לסיכום

 היא כבר מזמן לא פנינה חבויה ובערבים רבים הדיינר מלא במבקרים ובמקומיים. האווירה המקסימה, האפשרויות הרבות והטעימות בתפריט, מאפשרות לכל אחד למצוא את המנה המתאימה לו. אז עד שנה הבאה, להתראות הברביס ולהתראות אילת, חוזרים למרכז (דרך אגב, אפשר בבקשה לקבל את המתכון לרוטב השזיפים ולרוטב החרדל דבש?)

שם: ברביס. כתובת: פארק אופירה, תרשיש 19, אילת. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 12:00-01:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי