בורגרים באר שבע – אור בלאן הוזמן לטעום עסקית משתלמת של רשת בורגרים

אור בלאן,

רשת "בורגרים" הגיעה גם לבירת הנגב והזמינה אותנו לבדוק את העסקית המשתלמת שבסניף בורגרים באר שבע בתחנה המרכזית מציע לסטודנטים וחיילים, הטעם והחוויה שווים את המחיר.

בתור מנהל מחוז דרום של קהילת המבורגר ישראל שמתי לי למטרה לסקור כל המבורגר אפשרי ברדיוס הקיבה שלי (עבורכם כמובן), לכן כשרשת בורגרים הזמינה אותי לבדוק מה הולך בסניף החדש בתחנה המרכזית תפסתי את בת הזוג, צחצחתי את עדשת המצלמה בסמרטפון ויצאתי לדרך!

שירות עם חיוך ותפריט מגוון

הגענו לסניף בשעת ערב מוקדמת, שם קיבלו את פנינו עם חיוך אדיב. מי שלא מכיר את בורגרים, הקונספט של הרשת הוא מיני-בורגרים (80 גרם כ"א) שמוגשים בזוגות או שלשות. במעבר מהיר על התפריט אפשר לראות שסניף התחנה המרכזית של רשת בורגרים מציע מגוון יפה ועסקית ייחודית לסניף, העסקית לחיילים ולסטודנטים כוללת 3 מיני-בורגרים+שתייה+תוספת ב-50 ₪ בלבד (או 2 מיני-בורגרים ב-40 ₪).

התפריט של בורגרים באר שבע

אחרי התייעצות מהירה עם בעל הבית, החלטתי ללכת על שלישיה שכללה את ההמבורגר מנתח קצבים, המבורגר פורטבלו וההמבורגר מרגז. זוגתי המקסימה החליטה על אותו הדבר, רק במקום המרגז היא הלכה על כבש. בתור תוספת הזמנו צ'יפס רגיל, צ'יפס מתובל, טבעות בצל והום-פרייז ברוטב הבית (כי למה לא לסתום עורקים עם טיגון עמוק?). התיישבנו בשולחן קטן בפינה וחיכנו להזמנה (שקצת התעכבה, אבל לא באופן מוגזם). בזמן שחיכינו הונחו על שולחננו שלל רוטבי הבית: מיונז, קטשופ, ספייסי-מיונז, טבסקו וכמובן רוטב ברביקיו. הרטבים היו סבירים עד חביבים, חוץ מהברביקיו שהיה קצת מאכזב בטעמו והספייסי-מיונז שהיה בעיקר לא קשור.

הרטבים של בורגרים באר שבע

המיני-המבורגרים של בורגרים באר שבע

הקונספט אומנם חביב, אבל הביצוע תמיד יהיה בעייתי. למה? כי כשמדובר בגודל כזה של קציצה היא לא יכולה להיות M, תמיד היא תעבור לכיוון ה-MW וזה קצת מוציא לה את המיץ. זו בעיה שמאפיינת גם סניפים אחרים ברשת כמו סניף בורגרים ירושלים ברשת. גם הלחמנייה שקיבלנו הייתה מאכזבת, למה? כי היא לא הייתה קלויה מספיק, וכמו שזוגתי ציינה, כנראה שהלחמניות הללו נשארו מהבוקר כי הן לא היו הכי טריות (לפחות השומשום עליהן היה טעים).

בורגרים באר שבע - שלישיית המבורגרים

ועכשיו לטעם של בורגרים באר שבע

הרשת טוענת שהיא מכוונת לתפוס את פלח השוק שמעל מקדונלד'ס ומתחת להמבורגריות-שף, מה שבעיני אומר כמות ולא איכות. לכן הופתעתי לגלות שיחס המחיר-טעם ממש משתלם. הקציצות אולי לא יגרמו לכם למצוא את אלוהים, אבל בהחלט ישכיחו את הרעב ואת חוויות היום שעבר עליכם. הפורטבלו היה טעים ושנינו נעצנו בו שיניים בתענוג, מדובר בקציצה עם טעם חביב ואפילו עשיר ביחס לשאר הקציצות במקום. בניגוד לפורטבלו, בקציצת נתח הקצבים היה חסר משהו, אולי קצת תיבול של הבשר או דיוק בעשייה, אבל קציצת נתח הקצבים לא התגלגלה על הלשון כמו אחותה מפורטבלו.

המיני בורגרים של בורגרים ב"ש

קציצת המרגז הייתה כבר שונה. לדעתי תיבול חריף צריך להדגיש את הטעמים של המנה, להיות שם ולעזוב מהר – אחרת לכל מה שתטעם תהיה תחושה זהה של בערה. אומנם המרגז של בורגרים חריף במידה סבירה ולא נשאר בפה לאורך זמן, אבל לא בטוח שהייתי מזמין אותו באופן קבוע, קציצה חביבה ותו לא. גם מהכבש לא נפלנו. המבורגר מבשר כבש הוא אחד החביבים עליי, אך לצערי כאן היה חסר משהו, כנראה שכמות השומן הייתה נמוכה מדי והתיבול חלש מדי, מה שיצר קציצה אנמית למדי.

ומה עם התוספות?

עדיין לא נתקלתי בצ'יפס מתובל שהיה טעים יותר מצ'יפס רגיל, וזה נכון גם לגבי סניף התחנה המרכזית של רשת בורגרים. הצ'יפס היה עשוי נכון ולא שמנוני מדי, אבל כשהשוונו את הרגיל לעומת אחיו המתובל, היה  ברור שהתיבול מיותר ולא מוסיף למנה. חובבי המבורגרים יקרים – בוא נסכם שמעכשיו התיבול היחיד שמקובל בצ'יפס זה מיונז או קטשופ וכולנו נצא מאושרים. טבעות הבצל היו סבירות, אומנם הן היו מהסוג התעשייתי שמוכן מראש, אבל לפחות הן הוגשו בלי יותר מדי שמן. גם את ההום-פרייז הביתי ניסינו ופה יצאתי מאוכזב. למעט השומשום והבצל הירוק שפוזרו מעל והיוו טוויסט מרענן, תפוחי האדמה עצמם היו לא עשויים מספיק והרוטב היה על גבול הדליל וחסר המשמעות – בקיצור לא נהניתי.

הום פרייז של בורגרים באר שבע

אין ספק  שבסניף התחנה המרכזית של בורגרים באר שבע נעים לשבת והעיצוב הוא חלק גדול מזה, גם השירות האדיב והעובדה שהצוות מפגין דאגה כנה להוציא אותך שבע בהחלט מורגשת.

ולסיכום החוויה

מכירים את הערב הזה שאין לכם כוח לבשל ולצאת למסעדה זה יקר מדי? ובוא נודה בזה, כמה פיצות כבר אפשר לטחון (וכן, זה כבר בגדר בעיה שהשליח מכיר אותכם באופן אישי)? אז בדיוק למקרים כאלה יש את בורגרים, משלוח מהיר או קפיצה קטנה לסניף ואתם מסודרים. לא תצאו מפה עם חור בכיס או תחושה של החמצה. הסניף בתחנה המרכזית דואג בדיוק למילוי הדרוש לכל קיבה רעבה שחושקת בפאסט-פוד. אין ספק שהתמורה למחיר בהחלט שווה, גם אם לא תצא מכאן הבשורה הבאה בעולם ההמבורגרים.

*** המסעדה נסגרה ***