הגענו לבדוק את קולקציית 2020 של המבוקשים, שווה?

דור בית הלחמי,

אז אחרי תקופה של חצי שנה (ואולי יותר) ואחרי שכמה חברים המליצו על המבוקשים החדשים בגראז' הרגשתי שמחובתי לבדוק – מה ההייפ? מה טוב ומצוין ועל מה לוותר. לשם כך לקחתי את ידידי הנאמן ובערב שבת אחרי שהמבול נרגע ושערי שמיים נסגרו ניסינו את מזלנו בחניון והליכה מהירה למסעדה כדי לא להירטב או להתקרר יותר מדי. 

הגראז' קולקציית 2020

האם הקונספט עדיין עובד?

אז הגראז' כידוע שמו לעצמם מטרה להיות הכי מושחתים בעיר, עזבו את טעם הבשר תתרכזו בהעמסת תוספות מושחתות כמה שיותר גבינתיות, מטורפות וגם אם חשבתם שיקפחו את התוספות אז לא. הזמנו את הארוחה המבוקשת של אסקובר ואל קאפונה. האסקובר הוא ההמבורגר החריף למי שעדיין לא מכיר את הגראז' – תערובת של פלפלים עם הבקר ושומן כבש, האל קאפונה – תערובת של עשבי תיבול, פוקורינו ואותם בשרים. בגרסתם המושחתת האל קאפונה מגיע עם פטריית פורטבלו ממולאת גבינות, פסטו, רוטב שמנת ועוד קצת פרמז'ן בתור תוספת, עם זה לקחתי צ'יפס עם בייקון טלה וקרמל. האסקובר מגיע עם חמאת בוטנים, קרם עוגת גבינה, ריבת תותים ושברי בוטנים מסוכרים. בנוסף לאלה הרגשתי מחויבות לבדוק את הקרפצ'יו כי בכל זאת מסעדה על טהרת בשר.

קרפצ'יו של הגראז' רמת החייל

הדבר שקצת הפריע לי שכל המנות הגיעו ביחד, מצד אחד אני יכולה להבין כי יכול להיות שהתחילו להכין לא בתיאום וחבל לתת לזה סתם לשבת ולהתייבש. מצד שני, הייתי רוצה לסיים את המנה הראשונה (קרפצ'יו) ורק אז שיביאו לי את ההמבורגרים. ואחרי שזה נאמר – יאללה לאוכל! הקרפצ'יו היה טוב בטעמים, הגיעה כמות נדיבה וורדרדה של בשר נימוח, בשילוב עם הפרמז'ן והצלפים המנה הייתה להיט. הדבר היחיד שהפריע לי היה שהקרפצ'יו שחה בבלסמי ולצערי זה חבל, חתיכות הבשר שהיו לא כל כך ספוגות היו מושלמות על הטוסט ואלו שהיו ספוגות הורגש טעם בלסמי מאוד חזק וכמעט לא בשר – ההיפך ממה שחובבי הקרפצ'יו רוצים.

גירסת 2020, שווה משהו?

זמן לא קצר אחרי זה הגיע המילקשייק שהזמנו – נוטלה בננה, שהיה מושלם והשתלב מעולה עם האסקובר כתוספת. טעם מורגש מאוד של שוקולד עם נגיעות בננה ולא מתוק מדי שזה היה ממש חשוב. ועכשיו שסיימנו עם הראשונות נעבור לעיקריות – האסקובר של הגראז' משלב מאזן מתוק חריף, ואם אני לא טועה בכל עונת מבוקשים הם משחקים על המשחק ואוי כמה שאני אוהבת את המשחק הזה. החמאת בוטנים אמנם הייתה מאוד דומיננטית אבל הקרם עוגת גבינה איזן והפתיע לטובה. הבשר אמנם הגיע וול-דאן אבל מלא נוזלים ולא יבש מה ששיחק לטובת הטעמים, שיצאו ושילבו את החריפות עם המתיקות מאוד מאוד טוב. טעם הבשר עצמו איננו מורגש במנה ולכן לחובבי בשר ולא תוספות לא הייתי ממליצה.

הגראז' - אסקובר 2020

לאחר שהתפרענו עם האסקובר, הגיע זמנו של האל קאפונה ואני חייבת להגיד זה היה יפה ואינסטגרמי. הפעולה של לחתוך את הלחמנייה באמצע כשכל הגבינות נוזלות מהפטרייה לא היה מבייש אף בוראטה. אבל אחרי האסקובר הטעמים היו נראים בנאליים, טוב גבינות טעימות, פסטו ופטריה ושמנת הכל מאוד מסתדר ביחד ועם התערובת האיטלקית של האל קאפונה, אבל היה חסר לי איזה משהו – איזו הברקה שתעיף את המנה. המלצר אמר שזה המבוקש הכי נמכר ואני יכולה להבין למה, הרבה מאוד אנשים מתחברים לטעמים וגם יכול להיות שאני הייתי מתחברת אם לא היה לי קילומטראז' כל כך גדול בעסקי ההמבורגר. אז מי שאוהב את שילוב הטעמים, כמו רובנו, ייהנה כי היה טעים בסה"כ אבל מי שרוצה להסתכן קצת קחו את האסקובר מתוק, חריף ומלוח זה שילוב מעולה ששווה להסתכן בשבילו.

הגראז' רמת החייל - אל קאפונה 2020

אחרון חביב זה הצ'יפס עם הקרמל הנוטף והבייקון טלה מעל. תוספת מעולה לשחיתות ובאמת שגם הכרמל וגם הבייקון מפוזרים בנדיבות. הבייקון גם השתפר ולא היה שרוף ושומני ועסיס במידה מצוינת וגם הקרמל לא הרטיב יותר מדי את הצ'יפס. מה שכן הייתי שמחה עם הקרמל היה נמצא גם בצ'יפס שבתוך השקית ולא רק באלו שמחוצה לה כי כשהוא מתגבש קשה לשים אותו על אלו שנשארו עירומים בשקית.

לסיכום

הגראז' באמת יודעים לפנק ולתת ארוחות נדיבות באחלה של מחיר, התוספות על המבוקשים ניכרת בהן מחשבה ויצירת טעמים חדשה – שוב חוזרת לאסקובר! מי שחשוב לו מחיר טוב, ארוחה טעימה ותוספות מגוונות בהחלט יימצא את מבוקשו במסעדה.

שם: הגראז׳ רמת החייל. כתובת: ראול ולנברג 24, רמת החייל, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 11:00 – אחרון הלקוחות כל השבוע כולל סופ"ש.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי