למה הדיינר של גוצ'ה לא עמדו בצפיות המבקר?

המבקר חוזר,

בקונספציה שלנו, מסעדת הדיינר של גוצ'ה מתמקמת בקטגוריה של בראסרי – Brasserie M&R, Porter & Sons, Dixie Grill Bar ודומיהם. תפריט ביסטרו עם פוקוס על פירות ים, גריל ורשימה מרשימה של המבורגרים. במקרה של הדיינר נראה שמסעדה שלא דחפה המבורגר לתפריט כי חייבים אלא מתוך הבנה שההמבורגר זה חלק מרכזי בתמהיל המסעדה. לכן מצופה מהם להוציא אחלה המבורגרים במחירים הנקובים אז הגענו אופטימיים.

הדיינר של גוצ'ה - המבקר בודק

אתחיל בשאפו לצוות. המקום היה מלא והם תקתקו עניינים וגם המענה בפייסבוק היה מיידי ויעיל. התחלנו ב "פירות ים בסגנון ברצלונה" כמנה ראשונה. פירות הים נעשו כראוי, אך במקום רוטב חמאת פפריקה מעושנת היה שם מרק שבור שיותר דומה לשמנת עם גוון ורדרד נטול זיכרונות של עישון וחבל. פפריקה ספרדית מעושנת יכולה לתת קיק נהדר לפירות ים, גם לקפואים שמוקפצים בחמאה. משהו לא הצליח שם ולצערנו הייתה עוד מנה כזו שהוזמנה לעיקרית (עם מיקס רחב יותר של פירות ים) שעמדה להגיע.

הדיינר של גוצ'ה - פירות ים

הזמנו לחם שהגיע פריך עם משיחה של חמאת שום שמיר חלומית ומושלמת. התחברתי לללפ בראון ½ ליטר מהחבית והגברת ליין לבן מקומי והיינו מוכנים להתחיל. תחילה הגיע צ'יפס בתיבול ירוק (27 ₪) שנראה טוב אך הביס הראשון חשף צ'יפס, שאומנם נעשה במקום, אך לא עבר תהליך מקצועי אלא בעיקר טבילה בודדת בשמן כך שטעמו היה כטעמו של צ'יפס שווארמיות. אם הייתי רעב, אולי הייתי באמת הולך לשווארמה שם צ'יפס כזה כלול במחיר, כאן ציפינו ליותר. 

צ'יפס מאכזב של הדיינר של גוצ'ההזמנתי הום פרייז  (32 ₪), יגאל צחק שאני ילד אבל זו לא הייתה הבעיה האמיתית, שכן זו שכנה בצלחת בצורת קוביות לא שוות שבושלו באופן לא אחיד והתוצאה הייתה מביכה. אפשר לסלוח על רוטב שלא מזכיר את דיקסי אך בעוד שחלק מתפוחי האדמה נימוחים מבפנים וקליפתם קצת קשוחה, אחרים היו עדיין ירוקים.

הום פרייז של הדיינר של גוצ'ה

מי הקרים את הגבינה שלי?

המבורגר שברה שו מוקרם עם גבינת עזים (66 ₪): אני משתדל לא להתדרדר לשפה נמוכה כי פייסבוק מוריד ציון לדפים שיש בהם קללות אז אכתוב באיידיש למי שנתן למנה את שמה: זאלסט נישט קאנאן לאכן פון וויצאן אונד די זייסט אויז ווי א-קאלדקע וויץ. שזה בעברית: שלא  תוכל ליהנות מבדיחות ואתה עצמך בדיחה לא מוצלחת. למה כועס? קיבלתי המבורגר עם גבינת בושה שנצלה עם כובע, אולי איזה ברנר עזר כאן. זה לא המבורגר מוקרם וגבינת עזים, אין כאן שום דבר מוקרם שהמוח מצפה לו. יש כאן פרוסת גבינה (איכותית ככל שתהיה) שטעמיה נפתחו בשל השינוי במצב הצבירה וההמבורגר. אם קורא ממוצע מזמין מנה שהוא אינה מבין אותה, זה מייצר תסכול ובעיקר מונע לקחת מנה מעניינת יותר. 

הדיינר של גוצ'ה - המבורגר עם גבינת בושה

אין לי כעס על המלצרית, היא לא כתבה את התפריט ואין לי כעס על המטבח כי הם הוציאו מנה לא רעה אז אני שומר את הכעס שלי למי שכתב את התפריט וחוזר להמבורגר. הקציצה טעימה. עמיתי לביס, שף יגאל מולנר, טען שהטיפול לא משהו אבל לדעתי זו קציצה לא רעה עם אחוז שומן גבוה, תיבול מדויק ומידת צלייה נהדרת כזו שמסעדות צריכות ללמוד מהם. גבינת הבושה נפרסה בנדיבות וטעמה השליך על כל ביס וביס של ההמבורגר. זה לא שגיליתי עולם חדש או שאני אזכור אותו עוד שבוע אבל זה אחלה המבורגר. רק הלוואי שיכתבו בתפריט: המבורגר עם גבינת בושה / או סנט מור / או גבינת עזים שחיממו קצת. 

לא ג'מבו ולא נעליים

המבורגר בנדיקט – ביצה עלומה, נקניק ג'מבו והולונדז (74 ₪): בואו, מנת הולונדז קלאסי היא שילוב של ביצה עלומה, בייקון והולונדז. אני מוכן לקבל בארץ הקודש חזה אווז רק תקראו לדברים בשמם! אעלק נקניק "ג'מבו" (בדקתי בגוגל כדי לוודאי שמעט הידע שלי בתחום לא מטעה אותי ואין דבר כזה נקניק ג'מבו!). מחר יבוא ילד לאמא שלו ויגיד: אמא אני רוצה כריך עם נקניק ג'מבו לבית ספר והיא תבכה, כי אין לה כסף לקנות נקניק ג'מבו. יש למרכיבים שמות וזה לא בושה להשתמש בהם (כן מר כותב שמות מגניבים למנות זה מתייחס אלייך). גם הפעם מידת עשייה מושלמת (ח"ח לגריל מן), ירקות רעננים שלא שכבו יותר מידי בעסיס של עצמם, לחמנייה מרשימה בהתחשב בזה שהם כנראה רכשו אותן לפני יומיים. והטופינג….

המבורגר בנדיקט של הדיינר של גוצ'ה

רוטב הולונדז זה רוטב נהדר ומנת המבורגר בנדיקט אמורה לעבוד מושלם. לראייה תראו את רשת Benedict. אבל כמות הרוטב שהייתה כאן הייתה כל כך דלה ביחס למכלול המרכיבים עד שלא הורגשה, אני אפילו לא יכול להגיד כלום על הטעם. הוא לא התקיים.  הביצה העלומה אף היא לא הייתה עלומה כל כך. למעשה החלבון נקרש ונהיה מקשה אחת. אז ברור לי שלמסעדה עם סרוויס כזה קשה להוציא ביצה עלומה בודדת ואני מנחש שזה בושל לחמישים וחמש מעלות אבל כאן נכנס תפקידו של הצ'קר, לשים לב שקיבלנו המבורגר עם ביצה קשה. אם המסעדה לא יכולה להוציא ביצה עלומה אולי צריך להכניס מנות שקל יותר להתמודד איתן. אז איך הטעם? אני מחויב לומר שנהניתי מהמבורגר עם טעם מרכזי של חזה אווז, חלמון שנזל מלמלה, וזהו. 

המבורגר בנדיקט של הדיינר של גוצ'ה, מבט מבפנים

קינוח ומחשבה לסיום

פאי לימון (41 ₪): הטעמים טובים אך המרנג בגודל שמאתגר את מידות הלסת האנושית עם שאר שכבות הטעם במקביל. הפיסטוקים ברוטב המנגו הרגישו קצת תלושים מהמציאות ובעיקר עייפים מהסרוויס אבל המנה כמנה תתן לכם בדיוק את קיק הסוכר אחרי ארוחה כבדה. אחרי ששילמנו חשבון הגיח מנהל הפלור והמלצר שהחליף את המלצרית בהתחלה ועשו איתנו צ'ייסרים, ובאמת שגרמו לי לחשוב שלא אמנע מלהגיע בעתיד. כי מדובר במקום טוב שלצד שורה של כשלים הציג המבורגר לא רע.

פאי לימון הדיינר של גוצ'ה

לא זול, הבשר טוב, הבושה טוב. יש להם דיל 1+1 על ההמבורגרים שממש מצדיק להגיע כשהוא תקף, אבל מנות הברצלונה (הראשונה והעיקרית) בביקור שלנו היו רחוקות מלהיות טובות, הצ'יפס וההום פרייז העציבו והשמות של ההמבורגרים עלולים לגרום לכם להשתמש בשפה לא נאותה. הלוואי שאלו נפילות שקרו עקב סרוויס קשוח ובעזרת ההמבורגר הגדול שבשמיים יעלמו בביקור הבא.

שם: הדיינר של גוצ'ה. כתובת: אבן גבירול 14, תל אביב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ימים א'-ד': 12:00-00:30 יום ה': 12:00-01:30 יום ו': 11:45-01:30 יום שבת: 11:45-00:30.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי